Prvý zápas, prvý gól! Pospíšila nezlomil krutý osud, zažil premiéru ako zo sna

Martin Pospíšil sa raduje po góle. (Autor: Twitter / Calgary Flames)
Šimon Čop|5. nov 2023 o 06:55

Kouč si Pospíšilov výkon nevedel vynachváliť.

SEATTLE. Na ľade patril k najbojovnejším. Hral ako lev.

Na Martinovi Pospíšilovi sa počas premiéry v NHL ukázalo množstvo vecí. Na jednej strane obrovská motivácia, na druhej úľava, že sa konečne dočkal.

Jeho ohromná snaha presvedčiť vyústila až do gólu. Pomohol ním zmierniť trápenie Flames a ukončiť šesťzápasovú šnúru prehier. Calgary zdolalo Seattle 6:3.

Pospíšil strelil gól z vôbec prvej strely v NHL.

"Bol som ohúrený," vyjadril sa o výkone Slováka tréner Ryan Huska. "Dobre sa pozerá na jeho rýchlosť, na jeho postavu aj zručnosti. Po takejto premiére sa všetci tešíme s ním. Strelil gól a podľa mňa hral veľmi dobre."

Využil každú stotinku

Pospíšil skóroval na konci 14. minúty stretnutia. Prvým gólom v NHL otvoril skóre.

Krátko pred presným zásahom naskočil z trestnej lavice. Sedel na nej päť minút spolu s Andrewom Mangiapanem za jeho zbytočný krosček. Mangiapane si však musel odpykať aj osobný trest.

Slovenský debutant skóroval v protiútoku. Vyviezol puk z obranného pásma, posunul ho Dubému, ten strelou odrazil puk pred brankára na dorážku a od Kadriho sa dostal až k nemu. Pospíšil pri pohľade na poloprázdnu bránku nelenil a okamžite do nej poslal puk.

Komentátori hovorili o góle ako o odmene za odvahu a tlačenie sa do bránky. Za debut ho vychválili.

Pospíšil sa stal 6. Slovákom v prebiehajúcej sezóne NHL, celkovo 95. slovenským hráčom v NHL a 75., ktorému sa podarilo skórovať.

Na ľade strávil 10 minút a 13 sekúnd a príkladne využil každú stotinku. Patril k najlepším hráčom na ľade, rozumel si s pukom a bolo ho vidieť pre veľkú bojovnosť a nebojácnosť.

Zápas ukončil s dvomi plusovými bodmi, dvomi bodyčekmi a tromi strelami na bránku.

Zavolá bratovi, bol pri ňom vždy

Pospíšil je bojovník a dokonale to ukázal. Pri komplikáciách, aké zažil, by to kopec ľudí vzdalo. Veľakrát pauzoval so zraneniami, priznal, že sám rozmýšľal, či hrať ďalej hokej ešte má zmysel, hoci má len 23 rokov.

Jeho snaha bola odmenená, keď ho v piatok povolali z farmy po prvýkrát v živote.

"Nemohol som tomu uveriť. Prešiel som si množstvom rôznych zranení, takže to bol krásny moment, keď mi zavolali a povedali, že budem zajtra trénovať s Flames," vyjadril sa.

Domov»Hokej»NHL»Prvý zápas, prvý gól! Pospíšila nezlomil krutý osud, zažil premiéru ako zo sna