Lindsay Vonnová opäť preteká.
Lindsay Vonnová opäť preteká. (Autor: SITA / AP)
SITA|18. dec 2013 o 12:59

Američanka Lindsay Vonnová v tréningu prekonala Laru Gutovú zo Švajčiarska.

VAL D'ISERE. Nemka Maria Höflová-Rieschová potvrdila skvelú fazónu aj v stredajšom prvom tréningu zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom Val d'Isere.

Víťazke oboch zjazdov z Lake Louise a líderke priebežného poradia disciplíny namerali v cieli čas 1:49,30 min. Druhá bola Rakúšanka Anna Fenningerová, tretia Španielka Carolina Ruizová-Castillová.

Po vynechaní pretekov v St. Moritzi sa na svahu opäť objavila Lindsay Vonnová a bolo z toho dvanáste miesto časom 1:50,53 min.

O šesť stotín sekundy prekonala Američanka vedúcu ženu Svetového pohára Laru Gutovú zo Švajčiarska. Zjazd žien je na programe v sobotu 21. decembra o 10.30.

Nór Aksel Lund Svindal bol časom 1:58,07 min najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd mužov Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Grödene.

O 41 stotín sekundy za ním zaostal Kanaďan Erik Guay, tretie miesto obsadil Švajčiar Silvan Zurbriggen (+0,77).