Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hetrikom rozobral nedávnych spoluhráčov

Sportnet|Publikované 24. sep 2008 o 22:00

Poriadne rozobral obranu aj brankára. V 6. minúte strelil Roman Tomas prvý gól, o dve minúty pridal ďalší. V poslednom dejstve zrazil domácich, ktorí

postupne vstávali, definitívne na kolená svojím tretím zásahom. To, čo vyviedol tento útočník Mladej Boleslavi (vyhrala 5:3) na třineckom štadióne, bola jednoducho paráda. Hetrik nie je každodenná udalosť, tým viac, ak sa zrodí v najvyššej českej hokejovej súťaži. Žiadne oslavy sa však nekonali, lebo sezóna je dlhá, ale musí prispieť do spoločnej kasy. Predpokladá, že takú tisícku ho to bude stáť.

MLADÁ BOLESLAV. Popradský odchovanec nepredpokladal, že takýto kúsok sa mu podarí práve proti tomuto súperovi.

Útočil na rekord

Práve v meste ocele totiž tri roky pôsobil a domnieval sa, že ak sa utrhne, tak v tomto drese. "Najviac sa mi predtým ale podarilo dať dva góly v jednom zápase, takže toto bol určite paradox," konštatoval útočník, ktorý naposledy tri razy skóroval ešte vo farbách kamzíkov pred pár rokmi v slovenskej extralige proti Spišiakom. To isté mu vyšlo aj počas angažmán v Rusku. V utorok bol znovu na neudržanie. "Pri prvom puku v sieťke to bola zásluha celej päťky. Spoza bránky som dostal peknú prihrávku a z prvej som to trafil do vinkla. Potom sme v oslabení ušli vo dvojici a prestrelil som gólmana. Pri poslednom góle sa mi otvoril priestor, tak som to napálil dnu," komentoval svetlé okamihy borec, ktorý v lajne pôsobí s Kubešom a Bendom. Na zápas bol patrične nabudený, pred publikom, ktoré ho pozná, a nedávnymi spoluhráčmi sa chcel vytiahnuť. Mohol dať aj viac gólov a vytvoriť si i svoj strelecký rekord, keby mal stále presnú mušku. Nepoháňala hovšak žiadna túžba po nejakom druhu pomsty ako v prípade spoluhráča Krála, ktorý třinecký dres obliekal niekoľko rokov a toto víťazstvo komentoval pre médiá ako satisfakciu. "Som stále srdcom Popradčan a také niečo by som chcel zažiť doma. Dúfam, že raz príde aj na to, že sa objavím pod Tatrami."

Zlákala ho eufória

V minulej sezóne v zime bol vytrejdovaný do Litvínova. Po skočení ročníka po vzájomnej dohode sa naspäť nevrátil. Chemici ho síce chceli, ale Roman sa rozhodol pre nováčika z Mladej Boleslavi. Lákalo ho niečo nové, priťahoval ho entuziazmus, nadšenie okolia. "Každý hráč potrebuje v kariére nejaké zmeny. Nemáme čo stratiť, môžeme len získať. Páči sa mi tu." Pravda, začiatok sezóny nevyšiel, v šiestich zápasoch mužstvo nevyhralo, iba raz získalo bod. Pritom niektoré duely nezvládlo len tesne. Utrhlo sa až v Třinci a to by mohol byť signál k ofenzíve. "Tvoríme dobrý tím, sme fajn partia a verím, že nebudeme hrať o záchranu. Naše publikum je výborné a panuje eufória," pripomenul hokejista, ktorý nastupuje v druhej lajne a má dostatok priestoru na realizáciu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.