Hádzanársky majster sa s mladíkmi nemaznal

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|5. nov 2017 o 18:13

Tatran vyhral nad svojou rezervou o 21 gólov.

PREŠOV. Prešovskí diváci neboli v nedeľu svedkami žiadnej drámy v záverečnom stretnutí 8. kola Slovnaft handball extraligy medzi dvojicou doteraz nezdolaných tímov.

Naopak, derby v Tatran handball aréne sa skončilo vysokým víťazstvom úradujúceho majstra.

Zverenci trénera Slavka Golužu deklasovali svoju rezervu, ktorá bola podľa zápisu domácim družstvom, o 21 gólov 39:18 (15:9) a predĺžili svoju tohtosezónnu víťaznú šnúru v najvyššej slovenskej súťaži na deväť zápasov.

Mladíci len v úvode ako-tak držali krok.

Favorit vyhrával po štvrťhodine hry 10:3 a hoci o desať minút neskôr mal k dobru už len tri góly (11:8), v závere I. polčasu zvýšil svoje vedenie na 15:9.

Desaťgólová šnúra

V druhom dejstve predviedlo "áčko" Tatrana od 40. do 49. min desaťgólovú šnúru, ktorou zvýšilo na 31:12.

Pri streleckej chuti bol najmä krídelník Tomáš Číp.

Napokon dosiahlo tretiu najvyššiu výhru v aktuálnom ročníku SHE.

B-tím Tatrana po prvej prehre klesol na 4. miesto tabuľky, v ktorej ho len horšie skóre delí od 2. pozície.

Štatistika

Tatran Prešov "B" - Tatran Prešov 18:39 (9:15)

Najviac gólov: M. Šárpataky 4/1, Majirský a Rešovský po 3, Rečičár 3/1 - Číp 11, Butorac 8/1, Hrstka 6

pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčení: 2 - 1,

rozhodovali: Vydra a Daňo,