Hádzanári Hlohovca vyhrali v Nových Zámkoch 30:25

SITA|20. apr 2012 o 19:58

Hádzanári HC Sporta Hlohovec vyhrali v úvodnom zápase semifinále play off TIPOS extraligy na palubovke Nových Zámkov 30:25.

NOVÉ ZÁMKY. Hádzanári HC Sporta Hlohovec vyhrali v úvodnom zápase semifinále play off TIPOS extraligy na palubovke Nových Zámkov 30:25 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 1:0.

ico

TIPOS extraliga mužov - semifinále play-off - prvý zápas:

(hrá sa na 3 víťazstvá)

HC Štart Nové Zámky - HC Sporta Hlohovec 25:30 (15:9) - stav série 0:1

Najviac gólov: Kurka 6, Mikéci a Rábek obaja 4/1 - Mazúr 6, Tallo 5, F. Zaťko 5/5

Pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčení: 2 - 6, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1000 divákov

Diváci videli v prvom semifinále dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom domáci jasne prevýšili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a ešte na začiatku druhého dejstva viedli 17:10. Následne však hosťujúci Žernovič "zatiahol roletu" a mal výrazný podiel na tom, že sa Hlohovčania chytili a dokonale využili hluchú chvíľu Novozámčanov. V závere sa domácim vôbec nedarilo a Hlohovec si pohodlne ustrážil náskok.

O 5. - 8. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 26:26 (10:12)

Najviac gólov: Pupik 9, Volentics a Slaninka po 6 - Vallo 8, Firit 7, Adamčík 6

Pok. hody: 3/0 - 1/1, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Sivák a Dvorský, 200 divákov

Vo vyrovnanom zápase videli diváci viacero nepresností na oboch stranách. Hadzanári domáceho ŠKP Bratislava prehrávali v druhom polčase už o päť gólov, keď doplácali na chyby a nedisciplinovanosť. Zlepšenou hrou v závere duelu však dokázali vyrovnať na konečných 26:26. Strelecky sa darilo predovšetkým deväťgólovému Pupíkovi, iba o jeden gól menej strelil Vallo z Považskej Bystrice.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hádzanári Hlohovca vyhrali v Nových Zámkoch 30:25