Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Habánková sa pomaly lúči s Iuventou, na Kisvárdu ešte nemyslí

Veronika Habánková sa stala najlepšou strelkyňou Iuventy v dlhodobej časti. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 25. apr 2019 o 22:01

Najprv chce s Michalovcami dosiahnuť aj tretí vytýčený cieľ.

MICHALOVCE. Najlepší tím nedávno skončeného ročníka spoločnej česko-slovenskej MOL ligy hádzanárok Iuventa Michalovce vstúpi v sobotu do bojov o tretiu tohtosezónnu trofej.

Po Slovenskom pohári a interligovom titule si žlto-modré brúsia zuby na ďalšie víťazstvo. Tentoraz je ich ambíciou uspieť v národnom play-off, v ktorom budú jasným favoritom na zisk zlatých medailí.

Od sezóny 2002/03, odkedy hrajú slovenské a české družstvá v jednej súťaži, nechýbali Michalovčanky spolu so Šaliankami vo vyraďovacej časti ani raz a očakáva sa, že tieto dva tímy si to po roku vo finále rozdajú opäť.

Najprv však musia zvládnuť semifinálové prekážky – Iuventa Bánovce nad Bebravou a Duslo Prešov.

Dobre sa pripraviť na finále

Zverenky skúseného lodivoda Petra Hatalčíka až prekvapujúco hladko ovládli MOL ligu, keď jej 17. ročník vyhrali s päťbodovým náskokom pred najväčším konkurentom z Mostu.

Zaváhali len v dvoch prípadoch – remizovali v Olomouci a prehrali v Moste.

„Základnú časť inak ako pozitívne hodnotiť ani nemôžeme, po ročnej pauze sme opäť dosiahli prvenstvo. Stále sme išli od zápasu k zápasu a víťazstvá na našom konte pribúdali. Mrzia nás tie dve straty u českých súperov, ale už s tým nič nenarobíme,“ vrátila sa k doterajšiemu priebehu sezóny pravá krídelníčka Iuventy Veronika Habánková.

Prémiový obsah

Pre dočítanie článku je potrebné kúpiť predplatné.

Máte už konto alebo predplatné SME.sk?
Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.