Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Guardiola sa chce od novej sezóny vrátiť k trénovaniu

Pep Guardiola pred slávnostným vyhlásením výsledkov Zlatej lopty FIFA 2012 vo švajčiarskom Zürichu. (Autor: SITA/AP)
SITA|7. jan 2013 o 18:14

Bývalý kouč FC Barcelona odmietol pristúpiť na špekulácie, kam by mohol zamieriť.

Španielsky tréner je nadšený, že v Barcelone všetko pokračuje rovnako či ešte lepšie ako počas jeho pôsobenia.

ZÜRICH. Bývalý kouč futbalistov španielskeho klubu FC Barcelona Pep Guardiola v pondelok potvrdil, že sa hodlá v sezóne 2013/2014 vrátiť k trénovaniu.

Odmietol však pristúpiť na špekulácie, kam by mohol zamieriť. Skonštatoval, že by to z jeho strany bol prejav nedostatku rešpektu.

"Som mladý, mám len 41 rokov a momentálne vediem iný spôsob života. Taký, aký som si pre toto obdobie želal. Rozhodol som sa znova trénovať, ale zároveň je to zatiaľ jediné rozhodnutie, ktoré sa zrodilo. Nemám teda vo výhľade nejaký konkrétny tím," povedal pred slávnostným vyhlásením výsledkov Zlatej lopty FIFA 2012 vo švajčiarskom Zürichu Guardiola, ktorý odišiel z Nou Campu po sezóne 2011/2012 a presťahoval sa aj s rodinou do New Yorku.

Medzičasom ho spájali s voľnými miestami napríklad pri brazílskej reprezentácii či v FC Chelsea.

Guardiola počas štyroch rokov v Barcelone nazbieral 14 trofejí vrátane dvoch z Ligy majstrov. Teraz vyhlásil, že s veľkou radosťou sleduje zápasy svojich bývalých zverencov.

"Milujem to, vždy ide o skvelé predstavenie. Mal som to šťastie, že som bol štyri roky priamo pri tom. Som nadšený, že všetko pokračuje rovnako či dokonca ešte lepšie."

Súvisiace články