Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Djokovičov tréner prekonal koronavírus: Akoby som vyhral päťsetový zápas

Tréner Goran Ivaniševič (vľavo) a Novak Djokovič počas tréningu na turnaji Adria Tour v Zadare.
SITA|17. júl 2020 o 09:30

Konečne môže opustiť Zadar.

BRATISLAVA. Niekdajší wimbledonský šampión Chorvát Goran Ivaniševič sa vystrábil z ochorenia Covid-19.

Štyridsaťosemročný rodák zo Splitu sa nakazil novým koronavírusom počas nedávnej série exhibičných turnajov Adria Tour v Belehrade a Zadare, ktoré pomáhal spoluorganizovať.

"Konečne som voľný. Po dvoch negatívnych a dvoch pozitívnych testoch mám opäť negatívny výsledok. Po mesiaci konečne môžem opustiť Zadar. Cítim sa, akoby som vyhral päťsetový zápas," napísal Ivaniševič na instagrame.

Víťaz slávneho grandslamového podujatia na wimbledonskej tráve spred 19 rokov, ktorý v súčasnosti pôsobí popri Slovákovi Mariánovi Vajdovi ako tréner srbského tenistu Novaka Djokoviča, poďakoval lekárom a všetkým, ktorí mu spríjemnili čas strávený v karanténe.

Taktiež zaželal skoré uzdravenie všetkým ľuďom s ochorením Covid-19.

Akcia Adria Tour sa začala v srbskom Belehrade a pokračovala v chorvátskom Zadare.

Druhý diel spomenutej charitatívnej balkánskej série sa však napokon nedohral, keďže pred finále Bulhar Grigor Dimitrov ako prvý informoval o pozitívnom teste na koronavírus.

Následne sa k nemu pridali Borna Čorič, Viktor Troicki s manželkou, Dimitrovov tréner, spomenutý Goran Ivaniševič či sám Novak Djokovič so svojou polovičkou.

Organizátori sa nevyhli obrovskej kritike, keďže podľa médií sa hráči po stretnutiach objímali, nedodržiavali rozostupy, ochotne sa fotili s priaznivcami, zabávali sa v klube, hrali futbal či basketbal a tribúny boli plné divákov.

Epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom sa v Srbsku aj Chorvátsku v posledných týždňoch zhoršila. Vlády oboch krajín opäť zaviedli povinnosť nosenia ochrany tváre na verejnosti.

Súvisiace články