Good Angels zdolali v Eurolige vedúci tím

Petra Kulichová (v popredí) a hráčka Schia Jantel Lavenderová.
Petra Kulichová (v popredí) a hráčka Schia Jantel Lavenderová. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|21. nov 2012 o 19:50

Košické basketbalistky vyhrali v Eurolige tretí zápas za sebou, keď zdolali silné Schio 79:69.

BRATISLAVA. Good Angels Košice pokračujú v Európskej lige vo veľmi dobrých výkonoch. Po tom, ako v prvom kole tesne prehrali na palubovke favorizovaného Odenburgu, vyhrali už tretí zápas za sebou.

V košickej Infiniti Aréne privítali vedúci tím B skupiny Familia Schio, ktorý do stredy vyhral všetky štyri zápasy. Po vyrovnanom úvode Košičanky zabrali v obrane a v tretej štvrtine si vybudovali až devätnásťbodový náskok. Tretiu časť hry vyhrali 25:15 a celý zápas napokon 79:69.

Oporami slovenského majstra bola najmä dvojica Američaniek Planette Piersonová a Alexandria Quigliová, ktoré dali spolu 47 bodov.

„Som veľmi spokojný, že sme zdolali takto silného súpera. Konečne sme zabrali dostatočne aj v obrane,“ povedal pre STV Maroš Kováčik.

Good Angels Košice (SR) - Famila Schio (Tal.) 79:69 (23:19, 20:19, 25:15, 11:16)

Zostava a body Košíc: Piersonová 27, Quigleyová 20, Kupčíková 9, Bojovičová 3, Kulichová 2 (Krivačevičová a Lacyová po 8,Sverrisdóttirová 2, Bálintová 0)

Najviac bodov Schia: Lavenderová 15, Sottanová a Masciadriová po 12

TH: 19/14 - 23/21, trojky: 7 - 6, fauly: 19 - 22

V úvode sa obe družstvá naťahovali o každý bod. Rozhodujúci pre vývoj duelu bol premenený trojkový pokus Bojovičovej dve sekundy pred polčasovou prestávkou, zásluhou ktorého sa Košičanky dostali do vedenia o 5 bodov (43:38).

V druhej polovici zápasu už domáce zveľaďovali svoj náskok, keď napr. v 25. min viedli už 14-bodovým rozdielom (57:43) a na začiatku záverečnej desaťminútovky dokonca (72:53). Domáce triumfovali s prehľadom o desať bodov, keď zdolali hráčky talianskeho družstva 79:69.

Ďalší zápas:

Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) - Municipal Targovište (Rum.) 82:87 (16:19, 32:32, 19:14, 15:22)