Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Göncimu tretie finále odfúkol atický vietor

TASR|22. aug 2004 o 13:25

Markopoulo 22. augusta (TASR) - Len krôčik od obdivuhodnéhou výkonu - trom postupom do finále v rozdielnych disciplínach zostal v nedeľu slovenský reprezentant ...

Markopoulo 22. augusta (TASR) - Len krôčik od obdivuhodnéhou výkonu - trom postupom do finále v rozdielnych disciplínach zostal v nedeľu slovenský reprezentant Jozef Gönci na strelnici v Markopoulo.

Ako po kvalifikácii v ľubovoľnej malokalibrovke na 3x40 rán, v ktorej skončil na 9. až 11. priečke so stratou dva body na finálovú osmičku, dvojnásobný bronzový olympijský medailista vysvetlil, väčšie problémy než úmorná horúčava (36 stupňov Celzia v tieni) jeho strelám spôsoboval nepríjemný vietor, príznačný pre tú časť antického polostrova, kde leží olympijský strelecký areál.

"Fúkal strašný vietor, veď som nazbieral asi dvanásť rán 9,9. Horúčava bola tiež nepríjemná a ja nie som príliš dobre stavaný na také vysoké teploty, ale nechcem sa na to vôbec vyhovárať, lebo som na to musel byť pripravený. A teraz to ani nebol hlavný problém. To vietor ma miestami staval do role štatistu na čiare. Bolo to veľmi nepríjemné, lebo som videl moje rany dobre, no končili mi jedna za druhou na 9,9," delil sa o dojmy zo svojej poslednej súťaže v Aténach Gönci a pokračoval: "Inak som s mojím účinkovaním veľmi spokojný. Aj dnes to nebolo zlé, aj keď som bol veľmi unavený. Neviem prečo, ale posledné dve noci som vôbec nespal dobre. Bolo mi veľmi horúco a vtedy neviem spať. Únava sa na mojom výkone odrazila - už som mal plné oči a dobre som nevidel. Vedel som, že toho už mám plné kecky a že sa mi už nedarí."

Celkovo hodnotí držiteľ prvej olympijskej medaily Slovenska v samostatnej ére svoje vystúpenie veľmi pozitívne. "Olympijské hry sú naozaj odrazom toho, že kto patrí do svetovej špičky. Som veľmi rád, že som predviedol dva úplne vynikajúce výkony a tretí na hrane finále, čo nie je zlé na podmienky, v akých sa pripravujeme. Možno ak by ten vietor nebol, bolo by to aj dnes finále, ale to sú len hypotézy."

Na Slovensko sa bronzový z Atlanty i z Atén vráti v stredu 25. augusta, dovtedy chce na olympiáde navštíviť niektoré športoviská. "Veľmi sa teším, že teraz zavesím flintu na klinec a opäť budem súťažiť až v októbri na svetovom pohári. Očakávam, že sa mi veľmi zlepšia podmienky na Slovensku, v opačnom prípade buď skončím, alebo budem musieť zmeniť pôsobisko. Mám aj veľmi dobré ponuky zo zahraničia, ale zo Slovenska nechcem odísť, takže verím, že sa niečo zmení. Strelnice na Slovensku nie sú podľa potrebných kritérií, sú zastaralé, škaredé a nedá sa tam podať žiadny skvelý výkon," kritizoval Gönci.

Súvisiace články