Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Gianni Infantino ostáva prezidentom FIFA do roku 2023

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino (Autor: TASR/AP)
TASR|5. jún 2019 o 12:07

Vo voľbách bol jediným kandidátom.

PARÍŽ. Prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina na kongrese v Paríži potvrdili vo funkcii na ďalšie štyri roky. Riadiaci orgán svetového futbalu vedie od roku 2016. Na jeho čele by tak byť až do roku 2023.

Hlasovanie na 69. Kongrese bolo iba formalitou, keďže 49-ročný muž, ktorý má švajčiarske aj talianske občianstvo, nemal protikandidáta. Vo februári 2016 nastúpil na post po dlhoročnom prezidentovi Seppovi Blatterovi zo Švajčiarska.

"Chcem pokračovať ďalšie štyri roky, pretože verím v moju prácu. Verím, že mám čo ponúknuť FIFA aj svetovému futbalu. Mám veľkú podporu od ľudí, ktorí chcú FIFA ako silnú organizáciu," povedal ešte pred zvolením.

Záujemcovia o post mali šancu prihlásiť sa do februára, neurobil tak nik. Stačila mu tak nadpolovičná väčšina hlasov všetkých delegátov.

Infantino pred troma rokmi uspel vo voľbách v konkurencii jordánskeho princa Aliho Al Husseina, Salmana Bin Ibrahima Al-Khalifu z Bahrajnu, Francúza Jérômea Champagneho a Juhoafričana Tokya Sexwaleho.

Súvisiace články