Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Galko: Taký zápas nemôžeme predsa prehrať

Tri body stratili VSS aj s Pohroním. (Autor: Judita Čermáková)
Bohuslav Matia|Publikované 2. máj 2016 o 00:00

Futbalisti FC VSS Košice mohli využiť situáciu, že prešovský Tatran mal v 5. kole nadstavby voľno, ale nestalo sa.

Futbalisti FC VSS Košice mohli využiť situáciu, že prešovský Tatran mal v 5. kole nadstavby voľno, aby sa opäť posunuli na najvyššiu priečku druholigovej tabuľky, lenže to by museli hrať asi doma, lebo vonku je ich efektivita stále dosť mizerná...

KOŠICE. Aj z Dolnej Ždane, kde hráva svoje zápasy FK Pohronie, sa vrátili domov na
prázdno.

I keď to spočiatku, po góle Mukendiho (už v 13. minúte) vyzeralo veľmi nádejne, čo potvrdil aj tréner žlto-modrých Jaroslav Galko.

„Po faule sme kopali štandardku z pravej strany, Lukáš Janič dobre nacentroval a Mukendi sa presadil tvrdou hlavičkou. Od začiatku zápasu sme mali hru pod kontrolou a keby sme pridali druhý gól, mohlo byť rozhodnuté. Lenže inkasovali sme my. Bol to trošku smoliarsky gól, keď súperov hráč prestrelil tuším že Miša Joneca a od tyčky sa lopta odrazila do brány. Ani potom sme však nehrali zle, a mohli sme ísť opäť do vedenia, lenže Dalibor Takáč z uhla volil zakončenie, hoci mohol prihrávať dvom voľným spoluhráčom, ktorí by to dali do prázdnej brány. A potom prišiel rozhodujúci moment zápasu. Matúš Ružinský chytil ľahkú loptu a potom ju na šestnástke nepochopiteľne položil na zem. Neviem, prečo, asi si myslel, že rozhodca zapískal... Pri ňom stojaci domáci hráč tú loptu zobral a poslal ju do prázdnej brány,“ nechápal tréner Galko počínanie košického gólmana.

Boli dobre pripravení

V druhom polčase sa mohla ešte karta obrátiť...

„Snahu chlapcom nemôžem uprieť, futbalovo to nebolo až také zlé, mali sme aj dobré príležitosti na vyrovnanie, ale opäť nám chýbal v koncovke kúsok šťastia. Kamil Karaš mal veľmi dobrú príležitosť, ale vystrelil nad bránu, po ľavej strane párkrát pekne ušiel Morgan, ale z jeho centrov sme nevyťažili nič. Domáci v druhom polčase bránili v šestnástke s deviatimi hráčmi, ale treba povedať, že bránili dobre...“

Veľmi citeľná bola zrejme absencia Petra Šinglára, ktorý by mužstvo mohol upokojiť i vyburcovať zároveň.

„Jasné, že Šingi na ihrisku chýbal, takisto aj Dramé. Aj keď s Milanom Dimunom je to zasa o niečo lepšie a nastúpil znovu v základnej zostave, v šesťdesiatej minúte som ho musel striedať, lebo mal toho už dosť. Predsa len, tá pauza bola veľmi dlhá. Žiaľ, Kamil Kuzma ešte stále nemôže hrať, takže zatiaľ je aspoň oporou na lavičke. Ďalšia strata bodov je pre nás veľmi nepríjemná, keďže máme o zápas viac ako Prešov či Liptovský Mikuláš. Som z toho veľmi sklamaný, lebo sme boli na duel s Pohroním dobre pripravení. Taký zápas, keď vyhrávame, nemôžeme predsa prehrať,“ povzdychol si tréner Košičanov nad ďalšou stratou dôležitých bodov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články