Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Galásek radí proti rozhádaným Holanďanom trpezlivosť

SITA|18. jún 2004 o 13:41

PORTO 18. júna (SITA) - Máloktoré dve európske krajiny sa na futbalovom trávniku stretávajú tak často ako Česko s Holandskom. Oba tímy spolu bojovali o účasť na ME 2004 a zmerajú si sily aj v nadchádzajúcej ...

PORTO 18. júna (SITA) - Máloktoré dve európske krajiny sa na futbalovom trávniku stretávajú tak často ako Česko s Holandskom. Oba tímy spolu bojovali o účasť na ME 2004 a zmerajú si sily aj v nadchádzajúcej kvalifikácii MS 2006. Žreb bol neúprosný a v sobotu o 20.45 h SELČ sa v Aveire dvaja najväčší kandidáti na postup z D-skupiny Euro 2004 stretnú znovu. Lepšiu východiskovú pozíciu majú Česi, ktorých povzbudilo tvrdo vybojované víťazstvo 2:1 nad Lotyšskom. "Holanďania si nemôžu dovoliť s nami prehrať, a to je naša výhoda. Psychicky sme na tom oveľa lepšie. Presne to sme chceli. Poznáme sa veľmi dobre, nemôžeme sa ničím prekvapiť. Rozhodnú individuálne chyby," povedal pre idnes.cz český stredopoliar Vladimír Šmicer. Odborníkom na holandský futbal je v českom tábore defenzívny hráč Ajaxu Amsterdam Tomáš Galásek: "Nemusíme sa nikam ponáhľať. Stačí vyčkať a hrať trpezlivo. Remíza však nič nemusí vyriešiť, musíme sa pokúsiť vyhrať. Holanďania netvoria súdržný tím. Stále majú problémy, delia sa na skupinky, často tmaví proti bielym."

Reprezentanti oranjes v stretnutí s Nemeckom (1:1) nepresvedčili a ich tréner Dick Advocaat žiada viac: "Proti Nemecku sme hrali príliš pomaly. Nikto sa nepokúsil strhnúť spoluhráčov a vymyslieť niečo netradičné. Z našej strany to bolo konzervatívne, zmena k lepšiemu nastala až po prestriedaní počas prestávky. Remíza 1:1 však nie je zlý výsledok. Čechom máme čo oplácať. Z mojich zverencov už opadla počiatočná nervozita. Verím, že ukážeme pravú tvár holandského futbalu." Je nepravdepodobné, že by sa kouč európskych šampiónov z roku 1988 odhodlal k zmene taktiky, Patrick Kluivert zrejme opäť zostane na lavičke. V českom tábore mali menšie zdravotné problémy Grygera, Bolf, Rosický, Nedvěd i Koller, všetci by však mali nastúpiť.

Česi v doterajších šiestich zápasoch proti Holandsku prehrali iba raz, v pamätnom dueli základnej skupiny na ME 2000, v ktorom o výsledku rozhodla penalta Franka de Boera v 89. min. Vtedajší hlavný rozhodca Pierluigi Collina máta Čechov doteraz. V sobotu v Aveire sa holohlavý Talian predstaví v úlohe štvrtého arbitra. Hlavným rozhodcom je Španiel Mejuto Gonzalez.


Predpokladané zostavy:

Holandsko: van der Sar - Heitinga, Stam, Bouma, van Bronckhorst - Sneijder, Davids, Cocu - van der Meyde, van Nistelrooy, van der Vaart

Česko: Čech - Grygera, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Rosický, Galásek, Nedvěd - Koller, Baroš

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša