Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Gáborík nemusí dohrať sezónu v drese Rangers

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|20. mar 2013 o 13:47

V NHL sa blíži koniec výmen. Do tretieho apríla môže zmeniť tím aj Marián Gáborík.

Bodová kríza Mariána Gáboríka sa prehlbuje. Krídelník Rangers v utorok v noci nebodoval už v piatom zápase za sebou. Jeho meno sa preto objavuje v možnej výmene do iného klubu.

Manažér tímu Glen Sather to priamo zámorským médiám nepotvrdil, ale viaceré stránky sa venujú tomu, že newyorský tím sa obzerá po posile v obrane. Rangers majú zraneného kľúčového obrancu Marca Staala.

V posledných dňoch sa spomínal trejd Gáboríka za obrancu San Jose Dana Boyla.

Menej strieľa zápästím

Slovenský útočník podľa analytikov z TSN nehrá štýlom, ktorým vlani strelil 42 gólov a medzi strelcami NHL skončil tretí. V skrátenom ročníku má zatiaľ v 29 zápasoch 17 bodov. Kritizujú ho za to, že nepoužíva tak často svoju strelu zápästím, ktorú má jednu z najlepších v lige. Pripisujú to tomu, že si viac šetrí operované rameno.

„Rangers Gáboríka prioritne neponúkajú, ale ak príde adekvátna ponuka, myslím si, že ho budú chcieť vymeniť,“ napísal vo svojom komentári na ESPN známy odborník Pierre LeBrun.

Nevýhodou pre Trenčana je, že na pravom krídle má tréner John Tortorella k dispozícii okrem letnej posily Ricka Nasha aj Ryana Callahana.

Slovák má v kontrakte klauzulu, že vymeniť ho môžu len do ôsmich tímov, ktoré si sám vyberie.

S jeho prípadnou výmenou nesúhlasia fanúšikovia, ktorí sa zhodujú, že by mu malo vedenie splatiť dôverou skvelé výkony z minulosti.

V hre boli údajne aj Vancouver a Anaheim

Proti hovorí aj vysoký plat. V tomto a v budúcom ročníku Gáborík zarobí 7,5 milióna dolárov.

LeBrun dodáva, že napriek slabšej sezóne Trenčana, Rangers len ťažko nahradia jeho góly. Pripomína, že v troch z posledných piatich sezón nastrieľal viac ako štyridsať gólov.

To, že Gáboríkova výmena by nedávala v súčasnosti zmysel dodáva aj stránka bleachrreport, ktorá píše, že Rangers by mu mali dať šancu a uvažovať o trejde až cez leto.

Okrem výmeny do San Jose za Boyla sa spomínala obchod s Anaheimom, ktorý by za Gáboríka poslal do Rangers Coreyho Perryho. Ducks však na začiatku týždňa predĺžili s víťazom Hartovej trofeje z roku 2011 zmluvu o osem rokov.

O Slováka sa údajne zaujímal ešte Vancouver, ktorý sa trápi v Západnej konferencii.

Súvisiace články