Gólová radosť Slovanu Bratislava. (Autor: TASR)

Slovan sa po výhre dostal na čelo tabuľky.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Diváci: 10.540

Slovan: Trnovský – Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat – Kankava, Kucka – Čakvetadze (90.+2. Agbo), Zmrhal (78. Barseghijan), Green (90.+2. Zuberu) - Čavrič (78. Abubakari)

Spartak: Takáč – Koštrna (46. Procházka), Štetina (46. Kóša), Twardzik (46. Bolaji), Iván – Savvidis (46. Bukata) – Paur (76. Daniel), Štefánik, Oseni, Azevedo – Ristovski

/Súpisky a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zdolali v piatkovom 168. vzájomnom derby Spartak Trnava 1:0.

Po triumfe v zápase 7. kola skupiny o titul vo Fortuna lige sa tak priebežne dostali na prvé miesto tabuľky o dva body pred DAC Dunajská Streda.

Ten má k dobru nedeľňajší zápas v Podbrezovej. Jediný gól dal v 13. minúte Aleksandar Čavrič z penalty. Trnava je tretia so 17-bodovým mankom na Slovan.

Viac akcie priniesol prvý polčas, v ktorého úvode boli aktívnejší domáci. Skóre otvoril v 13. minúte z pokutového kopu Čavrič - svoju strelu umiestnil do ľavého dolného rohu brány a postaral sa o jediný gól stretnutia.

Do prestávky prišlo na oboch stranách už len k dvom veľkým šanciam. Súčasťou tej domácej bol opäť Čavrič, keď prekazil rozohrávku Spartaka a do úniku poslal Giorgiho Čakvetadzeho.

Na druhej strane vzápätí mieril tesne nad Azeez Oseni. Aj v úvode druhého dejstva bol aktívnejší Slovan, nič na tom nezmenilo ani štvornásobné striedanie v defenzíve Trnavy.

Následne sa hra, podobne ako v prvom polčase, upokojila. Do konca zápasu prišlo k niekoľkým útočným epizódkam v podaní hostí, na druhej strane zaváhal pred odkrytou bránou Jurij Medveděv.

Zaujímavosťou boli retro dresy, ktoré zvolili obe strany pri príležitosti oslavy 30 rokov najvyššej slovenskej súťaže.

"Belasí" sa museli v derby zaobísť bez kapitána Vladimíra Weissa ml., ktorý mal svalové problémy a pásku za neho prevzal Vernon De Marco.

Do konca sezóny zostávajú tri kolá a so svojím najväčším súperom v boji o titul si Slovan zmeria sily budúcu nedeľu v Dunajskej Strede.

Najbližší zápas ho však čaká v pondelok, keď nastúpi v repríze piatkového derby proti Spartaku vo finále Slovnaft Cupu.

Zápas je na programe o 15.00 h na pôde obhajcu titulu, ktorý vlani vyhral práve na pôde Slovana 2:1 po predĺžení.

Hlasy po zápase

Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava: "Postavili sme najlepšiu zostavu, akú sme mohli. Vlada (Weissa ml. - pozn.) sme šetrili na pohárový zápas a na zvyšok sezóny - nie je to vážne, no dnes nastúpiť nemohol. Mužstvo si poradilo aj bez neho, v ofenzíve potiahol Čakvetadze, no Vladov prínos je veľký. Vedel som, že Michal spraví nejaké zmeny - pre nás bol dôležitý tento zápas, pre nich ten pondelkový. Máme len dva dni na oddych, no do Trnavy sa pôjdeme pobiť o výsledok."

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Určite nie sme spokojní s výsledkom, no odnášame si veľa informácií potrebných na pondelok. Utvrdil som sa v tom, ako môžeme a ako nemôžeme hrať. Momentálne mám pocit, že sme pripravení na finále, v ktorom nás bude hnať naplnený štadión. Dva zápasy neberiem ako oddelené, ale ako jeden celok, ktorý smeruje k pondelňajšiemu zápasu. V ňom nebude rovnaká zostava a nezostanú ani úplne rovnaké prvky."

1
ŠK Slovan Bratislava futbalŠK Slovan Bratislava futbalŠK Slovan Bratislava futbal