V Katare budú hrať o milióny. Nemci dostanú za úspech kráľovskú odmenu

Futbalisti Nemecka.
Futbalisti Nemecka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. sep 2022 o 22:02

Každý hráč by si prilepšil o státisíce eur.

BERLÍN. Futbalisti Nemecka spoznali výšku prémií, ktoré im rozdelí národný zväz (DFB) za prípadný zisk zlatých medailí na MS vo futbale 2022 v Katare.

Dvadsaťšesťčlenný tím by si za víťazstvo na šampionáte rozdelil 10,4 milióna eur. Každý hráč by si tak prilepšil o 400-tisíc eur.

Nemci by si kráľovsky prilepšili aj v prípade iných medailových pozícií. Za striebro by každý hráč dostal 250-tisíc, za víťazstvo v súboji o tretie miesto by každý zinkasoval 200-tisíc eur.

V prípade postupu do štvrťfinále by odmena klesla na 100-tisíc eur, víťazstvo v skupine je ohodnotené čiastkou 50-tisíc eur. Nemci sa v nej stretnú so Španielsko, Kostarikou a Japonskom.

Nemecké médiá poukázali na to, že výška výsledkových prémií v nemeckej futbalovej reprezentácii pravidelne rastie.

Za titul na MS 2014 v Brazílii dostal každý hráč 300-tisíc eur. Na poslednom šampionáte bola odmena za zlato vypísaná na úrovni 350-tisíc eur na hlavu.

Nemecká tlačová agentúra SID na porovnanie uvádza, že ak by nemecké futbalistky na uplynulých MS vo futbale žien v Anglicku zdolali vo finále domáce družstvo, dostala by každá z nich iba 60-tisíc eur.

Nachádzate sa tu: