Futbal na Gemeri: Kolo bolo v prospech hostí

Derby pre hostí. V Drnave zvíťazili hostia z Krh. Dlhej Lúky. O ich úvodný gól sa postaral skúsený J. Čižmár (s loptou). (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|7. apr 2015 o 00:00

Okresná I. trieda pokračovala v nedeľu zápasmi 15. kola už v pozmenenej forme.

Rudná aj Rož. Bystré mali voľno. V kole sa viac darilo hosťom, no víťazstvá domácich zasa boli presvedčivejšie. Hralo sa bez vylúčení a strelecky sa vytiahli posily mužstiev.

ROŽŇAVA. Susedské derby v Drnave sa síce začalo šancou domácich, ale po dvadsiatich minútach našiel Klinko presnou prihrávkou Čižmára a Krh. Dlhá Lúka sa ujala vedenia.

Po hodine hry síce nová posila Baníka, J. Barczi z Lipovníka, vyrovnala, ale necelých desať minút pred koncom rozhodol o troch bodoch pre hostí J. Gebe.

Ďalší zápas s nádychom derby sa hral vo Vlachove. V ostatných sezónach obaja súperi bojujú o záchranu, teraz sa však darí Dedinkám postupovať hore.

Pomôcť im v tom majú aj posily J. Barnák a M. Laurinc, ktorí prišli z Vyšnej Slanej. Aj keď prvý polčas dopadol lepšie pre domácich, Dedinky v poslednej štvrťhodine dvoma gólmi otočil zápas vo svoj prospech.

Do tretice brali body hostia aj v Honciach. Dlhej Vsi sa v tomto ročníku darí a potvrdila to aj v Honciach. Domáci sa ujali vedenia gólom do šatne, na ktorý hostia odpovedali po prestávke dvoma gólmi. Desať minút pred koncom O. Varga vyrovnal, no tri minúty pred koncom A. Örvös zabezpečil Dlhej Vsi tri body.

Vyšná Slaná si v prvom jarnom kole oddýchla. Do odvety odštartovala doma a vo veľkom štýle. Jablonov n/T vyprevadila so šiestimi gólmi. Hneď dvoma sa blysla nová posila, inak tréner SP MFK Rožňava, B. Kuzma. V zostave sa objavili aj skúsení hráči ako M. Fifik, M. Vido alebo F. Gallo.

V Bohúňove už od úvodných minút úradovala posila z Jablonova n/T P. Pál Balázs. Prvý gól strelil v prvej minúte, do konca zápasu zvládol hetrik. Na konečných 4:0 uzavrel v poslednej minúte D. Csík.

V tabuľke patrí prvé miesto stále Drnave, druhá je s rovnakým počtom bodov Rudná. Tretia Krh. Dlhá Lúka a štvrtá Dlhá Ves úspešne naháňajú body stratené po odstúpení Štítnika a Lipovníka.

Na druhom konci sa Vyšná Slaná priblížila Rož. Bystrému a posledné miesto znova patrí Vlachovu.

Štatistika I. trieda

15. kolo

Vyšná Slaná – Jablonov n/T 6:0 (1:0) Góly: 14. a 71. D. Dovalovský, 66. F. Gallo, 74. D. Revaj, 80. a 83. B. Kuzma, ŽK: bez, R: L. Gyenes, DZ: J. Šmelko, D: 60. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, M. Bendík, O. Valko, Krišťák (46. M. Kováč), M. Fifik, D. Dovalovský (78. M. Oravec), M. Vido, B. Kuzma, F. Gallo, M. Revaj, P. Zabrel. JABLONOV n/T: R. Balázs – M. Fifik, G. Páll, A. Kerekes, A. Viszlay, O. Saláta, P. Milata, Á. Kardos (52. A. Keller), G. Lázár, Pa. Hutník (77. Š. Szilasi), P. Ungváry Szabó (72. E. Mackovjak).

Bohúňovo – Hrhov 4:0 (2:0) Góly: 1., 37. a 88. P. Pál Balázs, 90. D. Csík, ŽK: 34. N. Švajko – 70. Š. Herczeg, R: Š. Iglai, DZ: F. Drenko, D: 40. BOHÚŇOVO: G. Dókus – R. Doboš, F. Demeter, A. Szaniszló (46. T. Antóny), R. Kulik, K. Illés, R. Kováč, N. Švajko (75. M. Ferencz), D. Csík, L. Kovács, P. Pál Balázs. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, An. Herczeg, Š. Herczeg, At. Herczeg, M. Dunka, Z. Kulik, R. Kardos, G. Veverica, G. Görcsös (55. M. Ribár), L. Grulyó (62. Ľ. Kardos).

Honce – Dlhá Ves 2:3 (1:0) Góly: 45. L. Hajdu, 81. O. Varga – 62. Cs. Flander, 79. P. Mičinsky, 87. A. Örvös, ŽK: 15. J. Sklenár, 78. O. Varga – 44. M. Makkai, 53. N. Kövesdi, 58. G. Beke, 77. A. Örvös, R: R. Drenko, DZ: L. Nagy, D: 50. HONCE: Jo. Karalo – J. Sklenár, V. Kacara, Pe. Gere, J. Pástor, O. Varga, M. Vranec, L. Hajdu, J. Tomko, J. Tomi, O. Fabian. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – A. Örvös, P. Mičinsky, M. Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander, N. Kövesdi, G. Beke, Zs. Mezei, L. Novák ml., P. Péntek.

Drnava – Krh. Dlhá Lúka 1:2 (0:1) Góly: 60. J. Barczi – 20. J. Čižmár, 81. J. Gebe, ŽK: 38. M. Mázik – 27. P. Luspaj, 37. A. Kovács, 49. P. Klárik, R: J. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 100. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, R. Dókus (46. J. Kovács), R. Kovács, B. Šoltés, K. Šoltés, Jak. Maliňák, M. Mázik, J. Barczi, J. Rencsok, R. Szücs ml. KRH. DLHÁ LÚKA: D. Motyka – P. Luspaj, A. Emödi, T. Hegedüs (75. G. Zsilla), A. Kovács, J. Čižmár, E. Rigó (88. R. Klárik), J. Gebe, P. Klárik (62. R. Motyka), R. Klinko, A. Görgei.

Vlachovo – Dedinky 1:2 (1:0) Góly: 30. B. Rupp – 73. S. Grančák, 84. M. Putnocký, ŽK: 31. T. Pitoňák, 76. Ľ. Kožár – 67. S. Grančák, 70. M. Laurinc, 81. R. Sýkora, R: M. Macko, DZ: O. Vysoký, D: 80. VLACHOVO: M. Pitoňák – Mar. Marciš, M. Šivec, B. Vysoký, F. Šivec, T. Pitoňák, B. Rupp, Mich. Leško, P. Hricko, Mar. Gál, Mil. Gál. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, R. Sýkora, S. Grančák, P. Revay, M. Putnocký, M. Majerčák, J. Barnák, Ľ. Grígel (50. M. Laurinc), I. Tököly, S. Ogurčák.