Banská Bystrica cíti krivdu. Proti verdiktom rozhodcu zvažuje právne kroky

Róbert Polievka v zápase MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice.
Róbert Polievka v zápase MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice. (Autor: TASR)
SITA|5. mar 2024 o 17:10

Podľa vedenia klubu hlavný rozhodca Bálint Kišš ovplyvnil výsledok zápasu s Košicami.

BRATISLAVA. Funkcionári slovenského futbalového klubu MFK Dukla Banská Bystrica zvažujú právne kroky v súvislosti s výkonom rozhodcu Bálinta Kišša, ktorý viedol sobotňajší zápas stredoslovenského tímu proti FC Košice v rámci záverečného 22. kola základnej časti I. ligy.

Dukla v ňom iba remizovala 1:1, čo znamenalo, že neprenikla do nadstavbovej skupiny o titul. Ak by Banskobystričania zvíťazili, namiesto 8. miesta po základnej časti by skončili na 5. priečke a čakali by ich atraktívnejšie súboje s možnosťou bojovať o pohárovú Európu.

Banskobystričania desať minút pred koncom viedli nad Košičanmi 1:0, no potom hostia vyrovnali z rýchlej akcie, ktorej podľa domácich predchádzal faul na stredopoliara domácich Jakuba Považanca.

Predseda predstavenstva banskobystrického tímu Peter Krnáč pre denník Šport potvrdil, že klub podáva sťažnosť voči chybným verdiktom spomenutého arbitra.

Výsledok zápasu podľa Banskobystričanov výrazným spôsobom rozhodol o tom, či budú sezónu hodnotiť ako úspešnú alebo neúspešnú.

"Vyčítame rozhodcovi neuznaný gól Róberta Polievku v prvom polčase za stavu 1:0, ďalej neodpískanú penaltu v druhom polčase po ruke košického obrancu v šestnástke a faul Košičana pred vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Takisto zvažujeme právne riešenie celej situácie z dôvodu športovej, finančnej a marketingovej ujmy,“ povedal Krnáč.

Domnieva sa tiež, že na všetkých štadiónoch, kde sa rozhodovalo o postupe do skupiny o titul, mal byť v sobotu k dispozícii systém videoasistenta rozhodcu (VAR).

"Keď nastala takáto situácia pri rovnosti bodov, na všetkých štyroch rozhodujúcich zápasoch mal byť videoarbiter. Je to veľké zlyhanie vedenia a riadenia ligy,“ podotkol Krnáč na adresu Únie ligových klubov.