Dostal pätnásť zo šestnástich hlasov. Hviezda druhej ligy posiela jasný odkaz

Nielen Jozef Dolný (v popredí) tlieska. Potlesk si zaslúži aj on.
Nielen Jozef Dolný (v popredí) tlieska. Potlesk si zaslúži aj on. (Autor: Viktor Zamborský)
Daniel Dedina|28. nov 2022 o 14:40

Tuší, čo ho to bude v kabíne stáť.

PREŠOV. Zažil mimoriadne úspešnú jeseň. Hoci jeho klub má za sebou bohatú minulosť, v pozícii nováčika prekvapil a obsadil prvé miesto.

Kapitánovi Tatrana Prešov Jozefovi Dolnému sa darilo aj individuálne, s 12 gólmi je najlepším druholigovým strelcom.

V ankete Sportnetu si vyslúžil miesto v Jedenástke jesene II. ligy a stal sa najlepším hráčom súťaže. Svoj hlas mu dalo pätnásť zo šestnástich zástupcov jednotlivých klubov.

Je to krásne. Ďakujem, vraví

„Veľmi si to vážim, je to pre mňa naozaj pocta. Ďakujem za každý jeden hlas. Som rád, že moje výkony takýmto spôsobom ocenili aj tréneri. Získať pätnásť zo šestnástich možných hlasov je naozaj krásne. Ešte raz im za to ďakujem,“ natešeným hlasom skonštatoval Dolný.

On sám by si z adeptov na honor Hráč jesene vybrať nevedel. Zaujalo ho totiž viacero mien.

„Určite k ním patrí náš Lukáš Šimko. Je to obrovský profesionál a jeho výkony boli naozaj výborne. Páčil sa mi Blahút z Pohronia, Jakúbek z Košíc a myslím, že ak by bol zdravý Pačinda, tak by patril k najlepším hráčom,“ podotkol Dolný.

Aj pri otázke, či mu niekto v najlepšej jedenástke vyslovene chýba, sa najprv na chvíľu zamyslel.

Ideálna zostava II. ligy (jeseň 2022)

Matúš Kira (Košice, 8 hlasov)

Šimon Šmehyl (Komárno, 5), Ján Krivák (Košice, 9), Martin Baran (Prešov, 7), Lukáš Šimko (Prešov, 7)

Péter Varga (Komárno, 6), Matej Jakúbek (Košice, 12)

Patrik Blahút (Pohronie, 6), Erik Pačinda (Košice, 10), Marek Zuziak (Považská Bystrica, 7)

Jozef Dolný (Prešov, 15)

„Tak narýchlo mi je to ťažko povedať, ale keď si tú zostavu pozriem, sú tam všetko hráči, ktorí podávali na jeseň naozaj výborne výkony a patrili k oporám svojich mužstiev,“ ocenil menoslov laureátov.

Jeseň oslávili a opäť trénujú

Len jeden tím má v ideálnej jedenástke jesene početnejšie zastúpenie než Prešov. Z Košíc v nej figurujú štyria hráči, vrátane brankára Matúša Kiru.

Prešovčania majú trojčlenné zastúpenie, okrem Jozefa Dolného a Lukáša Šimka si miestenku vyslúžil aj ďalší obranca Martin Baran. Ako to už v týchto prípadoch býva zvykom, kabína to nenechá bez povšimnutia.

„Buď niečím prispejeme do hráčskej kasy alebo pripravíme občerstvenie pre celé mužstvo, keďže na tom, že sme sa mohli ocitnúť v zostave jesene II. ligy, majú veľkú zásluhu všetci. Dohodneme sa s chlapcami, čo z toho to napokon bude,“ prezradil Dolný, ktorý počas kariéry pôsobil aj v Česku, Poľsku a Írsku.

Vlani pri postupe Tatrana z tretej ligy zaznamenal málovídaných 41 gólov v sezóne. Klub, ktorý bol na pokraji krachu, zažíva znovuzrodenie.

„Po poslednom víťaznom zápase s Košicami sme to oslávili a dostali voľno na oddych. Momentálne sme späť v tréningu. Teraz je to uvoľnenejšie, striedame tréningy na ihrisku, v hale a posilňovni,“ priblížil súčasný režim mužstva.

„Tréningy si užívame, no čakajú nás ešte dva prípravné zápasy. Potom sa už všetci môžeme tešiť na najkrajšie sviatky v kruhu našich rodín,“ dodal 30-ročný rodák z obce Dúbrava na Branisku. Tohtoročné Vianoce budú pre neho špecifické, keďže sa v priebehu roka stal prvýkrát otcom.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.
Nachádzate sa tu: