Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Futbal: Argentína má prvé zlato po 52 rokoch

SITA|28. aug 2004 o 11:30

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Argentínski futbalisti získali pre svoju krajinu prvú zlatú olympijskú medailu po 52 rokoch. V sobotňajšom finálovom zápase zdolali Paraguaj 1:0 gólom Carlosa Teveza z 18. minúty.

Dvadsaťročný Tevez, pre ktorého to bol už ôsmy presný zasah v turnaji, využil presnú prihrávku Cesara Delgada z pravej strany. Argentínčania sa tešia z úspechu úplne zaslúžene. Počas celého turnaja ani raz neinkasovali, dali 17 gólov a nestratili ani bod. Hoci sú už dvojnásobní majstri sveta, olympiádu sa im ešte vyhrať doteraz nepodarilo. V roku 1928 a 1996 získali striebro. Paraguaj sa s turnajom nerozlúčil práve v najlepšom svetle. Nielenže nestačil na svojho súpera, ktorý mohol streliť oveľa viac gólov, ale duel dohral aj bez vylúčených Martineza a Figuereda.


Výsledok:

Argentína - Paraguaj 1:0 (1:0)

Gól: 18. Tevez, ŽK: C. Gonzalez - Gamarra, Manzur, Esquivel, Figueredo, J. Gonzalez, ČK: 66. Martinez, 82. Figueredo (obaja Parag.), rozhodovali: Vassaras (Gréc.) - Sharp (Angl.), Cryans (Škót.)


Zostavy:

Argentína: Lux - Ayala, Mascherano, Heinze - Tevez, Rosales, Coloccini, Delgado (76. Rodriguez) - D´ Alessandro - L. Gonzalez, C. Gonzalez

Paraguaj: D. Barreto - Martinez, Manzur, Gamarra, Esquivel (76. J. Gonzalez) - E. Barreto (72. Cristaldo), Figueredo, Torres, Gimenez - Enciso (63. Diaz), Bareiro


Konečné poradie: 1. Argentína, 2. Paraguaj, 3. Taliansko, 4. Irak, 5.-8. Mali, Austrália, Kostarika, Kórejská republika


Súvisiace články