Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Dávid verzus Goliáš. Slovenské mestečko vyzve nemeckú reprezentáciu

Na turnaji Floorball Prague Games 2020 triumfovali Nemšovčanky v kategóriách hráčok do 12 a 16 rokov. (Autor: Floorball Prague Games)
Patrik Fotta|15. okt 2021 o 06:00

Nemšová sa zúčastní podujatia Six Nations Floorball Challenge.

BRATISLAVA. „Nejdeme hrať proti Argentíne s Messim alebo Portugalsku s Ronaldom. Prirovnal by som to skôr k birmovke alebo prvému svätému prijímaniu. Bude to pre náš tím veľký sviatok a zároveň oslava florbalu,“ povedal prezident klubu NTS FK – ZŠ Nemšová Peter Tydlačka.

Jedno z najmenších a najmladších mestečiek na Považí čaká cez víkend veľký zápas.

V rámci medzinárodného turnaja Six Nations Floorball Challenge ich vyzvú v Trenčíne nemecké reprezentantky.

„O zápase informovali aj v mestskom rozhlase. Do Trenčína sa chystá plný autobus fanúšikov. Celá Nemšová je na nohách,“ vravel Tydlačka.

Nemšovčanky si už v minulosti zahrali aj florbalovú Ligu majstrov, keď v sezóne 2009/2010 získali doposiaľ svoj jediný titul majstra Slovenska v ženskej extralige.

„Nemšová dlhodobo ukazuje veľmi kvalitné výsledky na florbalovom poli nielen doma ale aj v zahraničí.

Som rád, že Nemky prijali možnosť konfrontácie so slovenským extraligovým tímom žien. Čaká nás veľmi zaujímavý zápas,“ povedal prezident Slovenského zväzu florbalu Martin Kopejtko.

Pre covid odriekli tri tímy

Nemky patria vo svetovom rebríčku do elitnej desiatky. Slovenský tím na svojich sociálnych sieťach prirovnáva duel k súboju Dávida s Goliášom. 

Pre Nemšovú, ktorá má len niečo cez 6000 obyvateľov, bude konfrontácia s nemeckou reprezentáciou veľkou výzvou.

„Každý rok chodíme na turnaj do Prahy, kde hráme proti Švédkam, Švajčiarkam, či Fínkam. Súpera sa teda nebojíme. Pre dievčatá to bude výborná skúsenosť. Odhodlanie nám nechýba. Chceme sa ukázať,“ skonštatoval Tydlačka.

Poduajtie Six Nations Floorball Challenge (15. – 17. októbra) sa koná v rámci prípravy na decembrové majstrovstvá sveta vo Fínsku.

V Trenčíne sa predstavia reprezentácie mužov a žien z Poľska, Nemecka a Slovenska. Zvyšné tri krajiny pozvánku kvôli pandémii odriekli.

„Je škoda, že sa turnaj uskutoční bez Dánov, Nórov a Lotyšov. Opatrenia súvisiace s covidom by im výrazne komplikovali návrat domov. Navyše by museli na Slovensko cestovať letecky, čo je tiež v danej situácii veľmi náročné,“ dodal Kopejtko.

Chcú napodobniť Lukáčovcov i Šťastných

Nemšová má ako jeden z mála klubov na Slovensku zastúpenie v súťažiach vo všetkých vekových kategóriách.

Vychovali aj viacero bývalých či súčasných reprezentantiek.

„Máme veľmi dobre nastavenú koncepciu. Zapojili sme všetky škôlky i školy. Dievčatá nám do klubu prichádzajú samé od seba. Zaujímavosťou je, že tie, ktoré u nás pred 20 rokmi začínali a sú už mamičky k nám už dávajú hrať svoje deti,“ prezradil šéf klubu.

Raritou sú aj štyri sestry, ktoré by si mohli v budúcnosti zahrať všetky v jednom tíme.

„Verím, že sa dočkáme niečoho podobného ako boli v hokeji bratia Šťastní či Lukáčovci. Nielen vo florbale je to čosi nevídané, keď si spoločne zahrajú traja, či nebodaj štyria súrodenci naraz v rovnakom tíme,“ skonštatoval Tydlačka.

Patrik Fotta
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články