Flora Duffyová. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. aug 2021 o 10:54

Na podujatí v Edmontone Duffyová nevyhrala.

EDMONTON. Nórsky triatlonista Kristian Blummenfelt získal titul majstra sveta.

Na finálovom podujatí World Triathlon Series v Edmontone tesne zdolal Belgičana Martena van Riela a stal sa prvým pretekárom v histórii, ktorý v rovnakom roku vybojoval zlato na OH i MS.

Medzi ženami získala titul majsterky sveta Bermuďanka Flora Duffyová. Stačilo jej na to tretie miesto v Edmontone. Z víťazstva sa v Kanade tešila Američanka Taylor Knibbová.

V dôsledku pandémie sa do celkového hodnotenia WTS brali iba štyri podujatia - v Jokohame, Leedsi, Montreale a Edmontone.

Triatlon - celkové poradie

muži:

celkové hodnotenia: 1. Kristian Blummenfelt (Nór.) 3927 bodov, 2. Marten Van Riel (Belg.) 3594, 3. Alex Yee (V. Brit.) 3289

ženy:

celkové poradie: 1.  Flora Duffyová (Berm.) 3861 bodov, 2. Taylor Knibbová (USA) 3486, 3. Taylor Spiveyová (USA) 3239

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Nór ako prvý vyhral MS a OH v jednom roku, ženský triatlon ovládla Bermuďanka Duffyová