Finále ME21 prinieslo veľkú drámu, po penaltách získali titul Švédi

Švédski hráči sa rozbiehajú oslavovať po skončení penaltového rozstrelu.
Švédski hráči sa rozbiehajú oslavovať po skončení penaltového rozstrelu. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. jún 2015 o 23:54

Vo finále ME hráčov do 21 rokov diváci na pražskom štadióne Eden v riadnom hracom čase gól nevideli. Víťaza musel určiť rozstrel zo značky pokutového kopu.

ME hráčov do 21 rokov - finále

Švédsko “21” - Portugalsko “21” 0:0 po predĺžení, 4:3 na strely zo značky pokutového kopu - Švédsko získalo trofej

ŽK: 110. Baffo, 112. Lindelöf (obaja Švéd.), rozhodovali: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všetci Poľ.), 18 867 divákov

Švédsko “21”: Calgren - Lindelöf, Miloševič, Helander (46. Baffo), Augustinsson - Khalili, Hiljemark, Lewicki, Tibbling (66. Quaison) - Guidetti, Kiese Thelin

Portugalsko “21”: J. Sá - Esgaio, P. Oliveira, Ilori, Guerreiro - William Carvalho - Joao Mário, Bernardo Silva, S. Oliveira (54. Tozé) - Ricardo (70. Paciencia), Cavaleiro (61. Medeiros)

PRAHA. Celkovými víťazmi tohtoročných majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Česku sa stali reprezentanti Švédska.

V utorňajšom finálovom stretnutí po dramatickom a vyrovnanom priebehu triumfovali nad rovesníkmi z Portugalska 4:3 až v rozstrele zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase ani v predĺžení nepadol gól.

Predovšetkým zo začiatku zápasu pritom mali na trávniku územnú prevahu Portugalčania. Ich severskí oponenti radšej vyčkávali na možnosti protiútokov. Postupom času a najmä v druhom dejstve sa obraz hry vyrovnal.

Bojovalo sa nadmieru slušne, hlavný rozhodca Szymon Marciniak z Poľska nemusel až do 110. minúty vytiahnuť ani jednu žltú kartu.

"Ani neviem nájsť slová, cítim sa ako v raji alebo v nebi. Je to niečo neuveriteľné, ako keby to bola rozprávka. Portugalsko má fantastický tím, ktorý predvádza skvelý futbal. My sme sa však veľmi dobre pripravili na mnohé situácie, poctivo sme trénovali penalty. Dúfam, že toto víťazstvo priláka viac detí k futbalu a uvedomia si, že v živote aj vo futbale je všetko možné," uviedol pre uefa.com tréner Švédov Hakan Ericson.

Naopak portugalský kormidelník Rui Jorge len ťažko skrýval smútok. "Samozrejme, výsledok má pre nás horkú príchuť. Ak by nám niekto pred šampionátom povedal, že budeme druhí, asi by sme to brali pozitívne. Ale po tom všetko, čo sme tu zažili, sa to teraz pozitívne nedá vnímať, zaslúžili sme si viac," skonštatoval.

2015: Švédsko (Česko)

2017: víťaz bude známy 21. júna (Poľsko)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Finále ME21 prinieslo veľkú drámu, po penaltách získali titul Švédi