Horanský vyhral svoj prvý challenger a mal by si utvoriť nové rebríčkové maximum

Filip Horanský po postupe z kvalifikácie. (Autor: Reprofoto - YouTube (Poprad - Tatry Challenger))
Sportnet|19. aug 2018 o 18:00

Dramatické finále trvalo až 155 minút.

MEERBUSCH. Slovenský tenista Filip Horanský zvíťazil v nedeľu vo finále antukového challengru v nemeckom Meerbuschi nad domácim Janom Choinskim po troch setoch 6:7 (7), 6:3 a 6:3.

Dvadsaťpäťročný hráč Národného tenisového centra uspel hneď v jeho prvom challengerovom finále kariéry.

Horanský si víťazstvom na nemeckej antuke vytvorí kariérne rebríčkové maximum, ktoré bude oficiálne potvrdené v pondelok.

Meerbusch - finále:

Filip Horanský (SR-6) - Jan Choinski (Nem.) 6:7 (7), 6:3, 6:3

/za 155 minút/

V online poradí poskočil na 196. pozíciu, pričom jeho doterajším najlepším výsledkom bola 245. priečka spred dvoch týždňov.

V Meerbuschi získal 80 bodov a zarobil 6 190 eur.

"Bol to pre mňa, samozrejme, jeden z najlepších tenisových týždňov, išiel som od zápasu k zápasu. Každé jedno kolo bolo niečím náročné, ale jednoznačne najťažšie bolo dnešné finále," uviedol Horanský pre TASR.

"Či už po fyzickej alebo mentálnej stránke, bol to boj o každú loptu a rozhodlo pár lôpt, ktoré som vyhral ja. Možno aj to, že som ten turnaj chcel vyhrať viac a určitým spôsobom som to vybojoval," pokračoval.

"Veľmi si cením tento úspech a krok dopredu v mojej kariére. Vďaka patrí mojim rodičom, trénerom z NTC Karlovi Kučerovi, Ľubomírovi Kurhajcovi a Peťovi Hlaváčovi, mojej priateľke Michaele Hončovej a, samozrejme, všetkým mojim blízkym, zväzu a NTC za podporu. Urobil som tento rok veľký herný posun a verím, že toto je začiatok ďalšej skvelej cesty," dodal Horanský.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: