Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Federer nebude spolupracovať s Austrálčanom Cahillom

SITA|Publikované 12. mar 2009 o 08:26

Švajčiarsky tenista Roger Federer nebude spolupracovať s austrálskym koučom Darrenom Cahillom. Informáciu priniesol denník Tages Anzeiger s odvolaním sa na nemenovaný spoľahlivý zdroj.

DUBAJ. Autorom textu je Federerov životopisec René Stauffer. Neskôr túto novinku potvrdil aj Federer.

Potvrdili sa tým predchádzajúce indície od portálu SDA upozorňujúceho na skutočnosť, že Cahill po dubajskej skúšobnej príprave s Federerom zamieril do Las Vegas, kde žije, namiesto kalifornského Indian Wells ako sprievod Švajčiara na podujatí ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open s dotáciou 4,5 milióna USD.

Druhý muž svetového rebríčka Federer už v utorok trénoval v dejisku pod dohľadom švajčiarskeho daviscupového kapitána Severina Lüthiho. S ním nadviazal už pred časom príležitostnú spoluprácu a tento status by sa nemal zmeniť.

"Strávili sme s Darrenom Cahillom spolu veľa pekných chvíľ, nebol to stratený čas. Veľa sme pracovali, rozprávali sa, ale teraz sme sa dohodli, že nebudeme ďalej pokračovať v spolupráci. Dôvodom je cestovanie, ktoré bolo pre neho veľmi náročné," vysvetlil Roger Federer. K pokračujúcej kooperácii s Lüthim doplnil: "Je daviscupovým kapitánom a už jeden a pol roka máme určitý druh spolupráce. V tomto smere sa teda pre mňa nič nemení. Pokračujem s ľuďmi, ktorých som dobre poznal doteraz."

Štyridsaťtriročný rodák z Adelaide Cahill koncom februára odstúpil z funkcie trénera austrálskej daviscupovej reprezentácie tenistov z "pracovných a osobných dôvodov" a okamžite sa objavili špekulácie o tom, že bývalý kouč Andreho Agassiho či Lleytona Hewitta by mohol smerovať práve do Federerovho realizačného tímu.

Cahill spolu s kondičným trénerom Gilom Reyesom naposledy pomáhal Fernandovi Verdascovi počas jeho americkej zimnej prípravy, čoho výsledkom bol Španielov prienik do semifinále januárových melbournských Australian Open.

Dvadsaťsedemročného bazilejského rodáka Federera, ktorý preventívne odriekol účasť na nedávnom turnaji ATP v Dubaji i daviscupovom zápase Švajčiarov v USA (hralo sa 6. - 8. marca v Birminghame v Alabame) v súvislosti s vlaňajšími problémami s chrbtom, už viedli dvaja Austrálčania - Peter Carter a Tony Roche.

Po rozchode s druhým spomenutým v polovici sezóny 2007 je bývalý líder svetového rebríčka ATP osamelým bežcom s výnimkou vlaňajších niekoľkých mesiacov "antukového" poradenstva od Josého Higuerasa. Španiel súbežne pomáhal aj Američanovi Robbymu Gineprimu a jeho zväzok s "FedExom" sa skončil po newyorských US Open.

Federer počas kooperácie s Rochom ukončenej pre "viaznutie komunikácie" dosiahol 192 triumfov z 205 zápasov a získal 25 titulov, z nich 6 na úrovni "veľkej štvorky". Ďalším dôležitým koučom vo Švajčiarovej kariére bol Švéd Peter Lundgren, ktorý momentálne má pod palcom 17-ročného Bulhara s francúzskym domicilom Grigora Dimitrova.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články