Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Fečová pôjde na operáciu kolena a pol roka si nezahrá

TASR|17. okt 2001 o 16:15

Šaľa 17. októbra (TASR) - Kapitánka slovenskej reprezentácie v hádzanej žien Marcela Fečová pôjde v najbližšom čase na operáciu ľavého zraneného kolena ...

Šaľa 17. októbra (TASR) - Kapitánka slovenskej reprezentácie v hádzanej žien Marcela Fečová pôjde v najbližšom čase na operáciu ľavého zraneného kolena a svojmu tímu Slovanu Duslo Šaľa, rovnako ako reprezentačnému výberu Viery Zaťkovej bude chýbať minimálne pol roka. Dvadsaťsedemročná hádzanárka tak vynechá základnú časť extraligy a reprezentácii by mohla byť k dispozícii až v júnovej kvalifikácii ME 2002.

Stredná spojka majstrovského Dusla si koleno zranila v 22. minúte odvetného zápasu druhého kola Pohára EHF s dánskym celkom Fox Team Nord Frederikshavn (20:25). V pondelok sa prešovská rodáčka podrobila v Bratislave vyšetreniu magnetickej rezonancie.

"Napriek tomu, že Marcelu čaká v najbližšom čase chirurgický zákrok, lekári nám odporučili, aby sme nezanedbali tréning zranenej nohy, čo môže byť prospešné v pooperačnej rehabilitácii," informoval sekretár chemičiek Ladislav Kovács a dodal: "Marcela nám však až do konca základnej časti extraligy bude určite chýbať, no možno stihne play off."

Stratu Fečovej Šaľa nebude riešiť angažovaním cudzej hráčky, na nákup ktorej podľa Kovácsa nie sú finančné prostriedky.

Súvisiace články