Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Extréner Los Angeles: Handzuš by mohol šéfovať SZĽH

(Autor: SITA/AP)
SITA|7. jún 2013 o 11:40

Bývalý kouč Los Angeles oceňuje schopnosti slovenského centra. "Akoby som mal v tíme ďalšieho trénera," spomína Terry Murray na Handzuša.

BEVERLY HILLS. Michal Handzuš patrí v tomto roku medzi najlepších hráčov play off NHL. Podľa bývalého trénera Los Angeles Terryho Murrayho by sa mal po skončení aktívnej hráčskej kariéry vrátiť do vlasti a ujať sa funkcie šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Šesťdesiatdvaročný kouč to uviedol v rozhovore pre denník New York Times s dôrazom na prínos 36-ročného centra pre tím Chicago Blackhawks v terajšom finále Západnej konferencie NHL proti Los Angeles Kings.

"Myslím si, že ak sa stane trénerom, bude to správny krok a na tejto pozícii odvedie vynikajúcu prácu. Mám však predstavu, že by sa mohol vrátiť na Slovensko a viesť národný hokejový zväz. Podľa mňa má schopnosti a dostatočný prehľad na to, aby pripravil pre mladých hráčov program, ktorý ich prevedie od úplných začiatkov až do olympijského tímu," povedal pre NY Times skúsený kouč Terry Murray, ktorý v súčasnosti pracuje v klube Adirondack Phantoms v AHL.

Handzuša v minulosti viedol počas troch sezón v LA, predtým spolupracovali aj vo Philadelphii.

"Anže Kopitar, Jarret Stoll, Dustin Brown či Matt Greene. Všetko sú to súčasní lídri Kings a práve Handzuš má veľký podiel na tom, že sú na tejto úrovni."

Prítomnosť Michala Handzuša v hráčskom kádri Los Angeles sa dala prirovnať k ďalšiemu členovi trénerského štábu organizácie. "Mal mnoho vynikajúcich nápadov, podnetov, veľmi sa zaujímal o herný rozvoj tímu. Veľmi pozorne som ho počúval. Keď odišiel do San Jose, veľmi mi v LA chýbal."

Chicago vedie vo finále Západnej konferencie nad Los Angeles už 3:1 na zápasy a k postupu do záverečnej série o Stanleyho pohár potrebujú len jedno víťazstvo.

Súvisiace články