Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Džudistický zväz navrhol za šéfa Slovenského olympijského výboru Antona Siekela

Anton Siekel kandiduje za prezidenta SOV. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 31. okt 2016 o 09:33

Skúsený funkcionár v súčasnosti pôsobí v Správnej rade Nadácie SOV.

BRATISLAVA. Výkonný výbor Slovenského zväzu džuda (VV SZJ) navrhol Antona Siekela do funkcie prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV).

Exekutíva mu v pondelok verejne vyjadrila jednomyseľnú podporu.

Podporuje džudo či iné federácie

Siekel v súčasnosti pôsobí na postoch predsedu Správnej rady Nadácie SOV a čestného prezidenta SZJ. "Anton Siekel má všetky predpoklady na to, aby vytvoril z SOV silnú a dôveryhodnú inštitúciu. Má bohaté skúsenosti z oblasti diplomacie či finančníctva a dlhodobo pôsobí v športovom prostredí," uviedol na oficiálnom webe predseda SZJ Ján Krišanda.

"Jeho cieľom bolo vždy šport spájať a pomáhať mu. Výzva na jednotu v športových hnutiach je dnes mimoriadne aktuálna. Sme presvedčení, že Anton Siekel bude čestne a zodpovedne reprezentovať myšlienky olympizmu a pomôže slovenskému športu v jeho napredovaní a rozvoji," dodal.

Siekel dlhodobo podporuje nielen džudo na Slovensku, ale aj ostatné športové federácie či jednotlivcov.

"Často ide z jeho strany o cenné rady, finančnú podporu, pomoc pri organizovaní medzinárodných športových podujatí, ale aj o celkom nezištnú pomoc, ktorú si mimoriadne vážime," dodal Krišanda.

U džudistov našiel podporu

SZJ v spolupráci so Siekelom založil v roku 2009 Fond na podporu úspešných olympionikov, z ktorého sa vypláca mesačná renta úspešným džudistom.

Nový kandidát na prezidenta SOV sa zaslúžil aj o vznik Projektu Tatami, teda podpory mládežníckeho džuda na Slovensku, či o vytvorenie medzinárodnej FPD Interligy, ktorej šiesty ročník práve prebieha a posledné tohtoročné kolo sa uskutoční 3. decembra v Banskej Bystrica.

SZJ v spolupráci so Siekelom zorganizoval aj Bratislavský európsky pohár či tohtoročný kontinentálny šampionát v kategórii do 23 rokov.

Prezident SOV František Chmelár (vpravo), predseda Správnej rady Nadácie SOV Anton Siekel (vľavo) a ocenení športovci počas odovzdávania symbolických šekov s finančnou dotáciou na rozvoj športovej kariéry mladých talentovaných športovcov v rámci tlačovej besedy Nadácie SOV na tému: Prezentácia výsledkov projektu Ukáž sa! (Autor: SITA)

"Kandidatúra pána Siekela za prezidenta SOV našla veľkú podporu u nás, džudistov. Sme presvedčení, že dôverne pozná situáciu nielen v slovenskom a medzinárodnom džude, ale má výborné znalosti o športe a športovom prostredí ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Jeho práca, skúsenosti a rady, ktoré pomohli slovenskému džudu dosiahnuť medzinárodné uznanie, môže zúročiť aj ako prezident SOV," uvádza sa na webe SZJ.

O funkciu prezidenta SOV sa po Františkovi Chmelárovi uchádzajú aj šéflekár slovenského olympijského tímu Branislav Delej a predseda Slovenskej asociácie športu na školách Marian Majzlik.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.