Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dukla dnes hostí Detvu

Nastúpi proti materskému celku. Ivan Zorvan by do siete Detvy rád skóroval. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 11. okt 2012 o 22:00

Hokejisti michalovskej Dukly prehrávali so Spišskou Novou Vsou už 0:3, no vyrovnali a nakoniec triumfovali v nájazdoch.

MICHALOVCE. Zle-nedobre to vyzeralo s hokejistami michalovskej Dukly, ktorí v úvode druhej tretiny zápasu so Spišskou Novou Vsou na jej ľade prehrávali už 0:3.

Ani za tohto stavu však nesklonili hlavy a nielenže dokázali vyrovnať, ale dokonca triumfovali v nájazdoch a získali tak cenné dva body za víťazstvo 4:3.

Kým v predchádzajúcich súbojoch Michalovčanom prvé tretiny vychádzali, tentoraz v metropole Spiša to tak nebolo, keď úvodnú 20-minútovku prehrali o dva góly.

„Boli sme zaspatí, pomaly sme sa rozbiehali a v druhej tretine sme prehrávali už rozdielom troch gólov. Potom sme však zabrali ako mužstvo, dali tri góly a vyrovnali sme. Mali sme aj šťastie v samostatných nájazdoch a vyhrali sme úplne zaslúžene,“ rozhovoril sa útočník Ivan Zorvan, ktorého premenený nájazd proti Lipovskému znamenal víťazstvo Dukly.

Zverencom Miroslava Ihnačáka v poslednom období nájazdy vôbec nevychádzali, veď v štyroch ostatných dueloch v nich neuspeli ani raz. Dočkali sa až na piaty pokus.

„Konečne nám vyšli. Zachytal nám brankár Kurali, my sme dva nájazdy premenili a vyhrali sme,“ uviedol 23-ročný I. Zorvan.

Dukla natiahla víťaznú sériu už na osem stretnutí, čo hráčov pochopiteľne teší. „Dúfam, že tú bilanciu predĺžime čo najviac. Ideme zápas za zápasom, najbližšie chceme doma poraziť Detvu.“

Prestížny zápas

Ako už načrtol I. Zorvan, Michalovce sa dnes pobijú s Detvou. Pre tohto hráča bude mať duel pikantnú príchuť, keďže je rodákom práve z mesta pod Poľanou, kde aj s hokejom začínal.

„Bude to pre mňa prestížny zápas. Budem sa chcieť proti Detve ukázať a dať jej nejaký gól. Dúfam, že sa mi to podarí,“ hovoril skromný hokejista. Zápas sa začína o 17. hod.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.