Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Dobšiná s novým trénerom

Nový tréner. V novom ročníku povedie Dobšinčanov skúsený tréner Štefan Kossuth. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 7. aug 2014 o 22:00

Počas letnej prestávky sa udialo pár zmien. Asi tou najvýraznejšou je príchod nového trénera Š. Kossutha.

Futbalisti MFK Dobšiná to nemali v minulej sezóne jednoduché, zostup bol stálou hrozbou. Počas letnej prestávky sa tak udialo pár zmien. Asi tou najvýraznejšou je príchod nového trénera Š. Kossutha.

DOBŠINÁ. Letnej príprave venovali približne mesiac.

„Tréningy máme štyrikrát do týždňa, v priemere sa zídeme desiati hráči z áčka a tiež dorastenci. Pod vedením nového trénera Štefana Kossutha sú na vysokej úrovni. Na nás hráčoch bude dostať jeho filozofiu aj do zápasov. S letnou prípravou sme teda spokojní,“ uviedol kapitán MFK Dobšiná Róbert Gotthardt.

Počas prípravy vyhrali turnaj v Dravciach a v prípravnom zápase zdolali Drnavu 5:0.

V kádri výrazne prevažujú mladí hráči, počet ktorých rozšírili aj bratia Geldovci, ktorí prídu z Rožňavy na ročné hosťovanie.

Odchodov je viacero. Na hosťovanie do Vyšnej Slanej mieri M. Laurinc, do Vlachova B. Rupp, na Dedinky M. Barnák.

V tejto sezóne sa v Dobšinej rozhodli nepostaviť B mužstvo, ktoré v minulom ročníku II. triedy nenaplnilo očakávania.

„Na súpiske tak máme dovedna 35 hráčov, no na zápasy ich bude pravdepodobne k dispozícii oveľa menej. V septembri by sa mali z Nórska vrátiť bratia Fabiánovci, čo by nám veľmi pomohlo,“ osvetlil situáciu R. Gotthardt.

Pôsobenie Dobšinej v najnižšej regionálnej súťaži sprevádzal prevažne boj o záchranu. Zatiaľ v ňom boli vždy úspešní. No v aktuálnej sezóne by sa mu chceli konečne vyhnúť.

„Chceli by sme hrať niekde v strede tabuľky. Na to však nesmieme doma strácať body. Verím, že sa to konečne podarí,“ uviedol R. Gotthardt.

V nedeľu začínajú súťaž doma, zápasom s nováčikom z Čečejoviec, potom cestujú do Ďurkova a o týždeň nato hostia doma Gemerskú Polomu. Začiatok nového ročníka tak nebude pre Dobšinú asi jednoduchý.

„Začiatok sezóny je vždy veľmi dôležitý. Verím, že doma sa nám bude dariť zbierať body. Mužstvo je síce mladé, ale so súťažou už máme aké také skúsenosti,“ uzavrel R. Gotthardt.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.