Dobšiná aj Gemerská Hôrka začali jar prehrami

MFK Dobšiná.
MFK Dobšiná. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|4. apr 2017 o 00:00

V. liga Košicko-gemerská mala na programe zápasy 15. kola.

Dobšiná – Malá Ida 2:4 (1:2) G: 33. P. Repel, 87. M. Putnocký – 4. Ľ. Seman, 18. a 60. D. Leško, 81. M. Seman, ŽK: 35. P. Repel – 0, R: D. Frank, D: 150. DOBŠINÁ: Š. Mišina – R. Gotthardt, A. Gallo, P. Fabián, M. Majerčák, J. Barnák, M. Gelda, M. Martinko, M. Poliak (64. M. Langer), P. Repel (77. J. Hutník), M. Putnocký.

V Dobšinej sa v v prvom polčase hralo vo veľmi rýchlom tempe. Domáci dostali po dvoch chybách už v 4. minúte rýchly gól. Po ďalšej chybe pridali hostia D. Leškom druhý gól. V 33. minúte znížil Repel na 1:2. V 36. minúte mali mať domáci výhodu penalty, no rozhodca posúdil zákrok inak.

V závere polčasu mali domáci ešte dobré šance, no brankára hostí neprekonali. Po prestávke sa spočiatku hralo v oveľa vlažnejšom tempe ako v prvom polčase. Hosťom sa z náhodnej situácie podarilo dať tretí gól, čo vzalo domácim vietor z plachiet. Inkasovali potom ešte jeden gól. V závere sa Putnockému podarilo už len korigovať na konečných 2:4.

Ťahanovce – Gemerská Hôrka 3:1 (3:0) G: 7. P. Tomko, 21. M. Sasák (11 m), 30. L. Timura – 51. V. Kováč, ŽK: 24. T. Timura, 62. N. Tóth – 68. L. Hruška, 81. R. Szkokan, R: B. Šoltés, D: 100. GEMERSKÁ HÔRKA: Z. Farkaš Temetei – D. Bodnár, Š. Tóth, R. Madarász, J. Kovács, T. Kardos, R. Szkokan (82. Á. Gyurán), M. Lörinc, V. Kováč (90. M. Laven), A. Prónyai (46. B. Vysoký), L. Hruška (90. Á. Iboš)

Gemerská Hôrka cestovala za súperom, ktorý v jarnej časti značne obmenil káder. Trénerom Ťahanoviec sa stal R. Sasák, ktorý na jeseň viedol štvrtoligový Veľký Folkmar.

Hostia nezachytili prvý polčas a domáci im tak postupne nastrieľali tri góly. Čo bolo pre ďalší priebeh rozhodujúce. V druhom polčase už hráči Gemerskej Hôrky hrali oveľa lepšie, no podarilo sa im už len korigovať výsledok na konečných 3:1.

Ostatné výsledky 15. kola: Poproč – Kokšov-Bakša 1:0, Veľká Ida – TU Košice 3:0, Čečejovce – Košická Nová Ves 0:3, Sokoľany – Turňa n/B 6:2, Kechnec – Perín 3:0.

Strelci

8 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
6 gólov – M. Martinko, M. Putnocký (obaja Dobšiná).
4 góly – R. Gotthardt (Dobšiná).
3 góly – F. Fabián, M. Poliak (obaja Dobšiná).
2 góly – A. Gallo (Dobšiná).
1 gól – V. Vávra, D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč (všetci Gemerská Hôrka), J. Barnák, M. Gelda, L. Greško, J. Gelda, P. Repel (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka).