Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Do Prešova sa vrátil Milan Lalkovič

Milan Lalkovič. Po odmlke znovu vedie juniorov Tatrana. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 14. feb 2013 o 23:00

V nadväznosti na trénerskú zmenu v Tatrane Prešov sa čakalo, kto prevezme kormidlo v juniorskom treťoligovom tíme.

V nadväznosti na trénerskú zmenu v Tatrane Prešov, keď Ladislav Totkovič sa ujal funkcie hlavného kouča áčka, sa čakalo, kto prevezme kormidlo v juniorskom treťoligovom tíme. Napokon sa funkcionári rozhodli pre istotu a tak svoj comeback zaznamenal Milan Lalkovič. Ten pozná pomery v kolektíve do 21 rokov veľmi dobre, však dlhší čas sedel na lavičke, hoci vlani prijal ponuku druholigových Michaloviec a odskočil si k susedom.

PREŠOV. Tento krok ale podľa jeho slov nebol práve najlepší a na pôsobenie pri áčku i béčku Zemplínčanov nespomína rád. Je teda nad slnko jasné, že po návrate si chce napraviť náladu.

„Káder sa veľmi neobmenil a hoci som uplynulý polrok nemal možnosť príliš sledovať chlapcov v akcii, predsa viaceré tváre poznám. Som rád, že niektorí, čo som viedol, poskočili do prvého tímu a bodaj by sa tam uchytili i ďalší, ktorí boli zaradení do áčka v zimnej príprave,“ rozhovoril sa M. Lalkovič a dodal, že je rád, že mu klub dal ďalšiu šancu.

Ešte predtým než sa ujal funkcie, hráči, čo prichádzajú do úvahy, trénovali buď s kolektívom do 19 rokov alebo s corgoňligistami. Oficiálne juniorka odštartovala s prípravou 4. februára.

„Momentálne máme poruke štrnásť futbalistov. Do áčka sa posunuli niektorí chlapci, napríklad Papp, Bernardo, Paťo Jacko, Kačala. Uvidíme postupne, kto si vybojuje miesto v najvyššej súťaži a s kým budeme môcť prípadne rátať na jarnú odvetu.“

Pravdaže, juniorka sa už nemôže spoliehať na legionárov Kostadinova a Boljeviča, ktorí z Tatrana odišli, rovnako tak nebol dosiaľ doriešený angažmán Pribulu, ktorý v jeseni účinkoval i v béčku.

Z iných klubov nemožno rátať s posilami, akurát z vlastnej mládežníckej základne pribudli Kačírek, Jusko, Jakubčin a Micherda.

Aktuálna je značná maródka

Dosiaľ lalkovičovci odohrali jeden prípravný zápas s Liptovským Mikulášom doma (1:2), túto sobotu by si mali zmerať sily s Vysokými Tatrami, lenže otáznik spôsobuje masívna maródka.

„Zranenia a choroby prenasledujú Biatta, Gálla, Gomulca, Juska. Takže sa rozhodneme, či budeme hrať alebo trénovať.“

Do začiatku jarných bojov by Prešov jun. mal absolvovať ešte nie menej ako päť vystúpení. Tento kolektív je špecifický, lebo je v ňom značná obmena z týždňa na týždeň.

Prelievajú sa borci z áčka, ktorí sa potrebujú rozohrať alebo sa udržať v tempe a dopĺňajú tak stabilných juniorov. To pri určovaní zostavy niekedy spôsobuje aj problémy.

„Je ale plus, pokiaľ sa mladí presadia v najvyššej súťaži. Je to len dôkaz, že na sebe pracujú. V tomto trende treba pokračovať ďalej.“

Kormidelník po debate s koučom áčka dospel k názoru, že pred odvetou by malo byť na súpiske 12-14 jednotlivcov, k nim podľa potreby pribudnú borci z prvého celku.

V jeseni mal kolektív rôzne obdobia, vydarené i menej úspešné, po rozpačitom začiatku sa ale uchytil.

„Pôjde nám o to, aby chlapci pracovali na svojom raste a predvádzali takú hru, ktorá by bola vydarená, prinášala výsledky a im dobrý pocit z odvedenej práce. Pokiaľ vyrastú individuality, ktoré sa budú snažiť o miestenku v corgoňligovom mužstve, verím, že v skĺbení s kolektívnym výkonom by nemali byť obavy o ďalšie pôsobenie mužstva. Boj o stred tabuľky by mal byť preto v pohode,“ dodal Milan Lalkovič.Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.