Devätnástka zvíťazila nad Nórskom 2:1 v Sarajeve

TASR|16. okt 2012 o 17:28

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v utorok v jej poslednom zápase turnaja I. fázy kvalifikácie ME 2013 nad Nórskom v Sarajeve 2:1.

SARAJEVO.

Zverenci trénera Milana Malatinského obsadili v skupine tretie miesto a ich postupové ambície sa nenaplnili. Z turnaja v Sarajeve postúpili do II. fázy kvalifikácie na jar budúceho roku prvé dva tímy - Bosna a Nórsko.

Slováci majú ešte maličkú teoretickú nádej postúpiť ako jedno najlepšie mužstvo z tretieho miesta, v ich neprospech ale hovorí pasívne skóre zo zápasov s Bosnou a Nórskom.

Mladí Slováci po nádejnom úvodnom víťazstve 5:0 nad Kazachstanom prehrali v druhom zápase s domácimi rovesníkmi 0:4. Duel s Nórmi sa lámal v posledných minútach polčasov, najprv v 45.+1 minúte vyrovnal na 1:1 Ondrej Duda, potom v 90.+3 minúte rozhodol o triumfe Slovákov Matúš Marcin.

Nórsko 19 - Slovensko 19 1:2 (1:1)

Góly: 30. Berisha - 45.+1 Duda, 90.+3 Marcin, rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.), ŽK: Duda, Marcin, Šmehyl

zostavy a striedania:

SR 19: Lukáč - Habánek, Huk, Pintér, Mazáň - Kovaľ (62. Lobotka), Niňaj - Šmehyl (62. Čery), Duda (84. Mihalík), Steinhübel - Marcin

Nórsko 19: Övretveit - Vevatne (59. Birkelund), Grönner, Hoibraaten, Grögaard - Selnäs - Berisha (90.+3 Elyounoussi), Haraldseid, Rönning (54. Finne), Haugen - Ohi Kwoeme