Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Daňo sa v Trenčíne pripravuje na kemp Columbusu

Marko Daňo na tréningu Dukly Trenčín. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 29. júl 2014 o 12:34

Marko Daňo sa chce prebojovať do NHL, v prípade neúspechu by hral AHL za Springfield Falcons.

TRENČÍN. Hokejista Marko Daňo sa zapojil do prípravy Dukly Trenčín pred novou sezónou.

V extralige si dres vojakov nebude obliekať, s hráčmi sa chce len čo najlepšie pripraviť na súťažný ročník pred odchodom do zámoria.

V Columbuse bude bojovať o miesto v prvom tíme. Ak by sa nepresadil, potom by putoval na farmu do tímu AHL Springfield Falcons.

Turnaj môže všetko zmeniť

"Nebude jednoduché dostať sa do prvého mužstva, človek však nikdy nevie. Šanca existuje, majú v kádri voľné miesto. Bolo by to úžasné, ak by sa mi to podarilo, ale ak to nevyjde, nič to."

"Na farme by som potom chcel podávať dobré výkony a zabojovať o miesto v tíme. Absolvujem aj turnaj nováčikov."

"Chalani, ktorí na ňom boli, mi hovorili, že človek tam môže buď vyskočiť, alebo všetko pokaziť. Netreba však panikáriť, je potrebné tvrdo pracovať," povedal v rozhovore pre TA3 Marko Daňo.

Mali hodiny varenia a prednášky

Na ceste za svojím cieľom obetoval 19-ročný útočník aj dovolenku. Nedávno absolvoval šesťtýždňový pobyt v zámorí, kde sa v júli zúčastnil aj na kempe nádejí.

Spoznával v ňom zázemie klubu Columbus Blue Jackets, absolvoval tréningy i viaceré kurzy. "Kemp bol super. Nebolo to o boji o miesto v zostave, bol pre nás poučný. Mali sme mítingy, prednášky, hodinu varenia, tréning komunikácie s médiami a v závere aj tímbuilding či menší turnaj pre divákov."

"Absolvoval som v kempe testy na suchu i na ľade. Dal mi určite viac, ako len poznatky o varení," doplnil Daňo, ktorý musel pred nástupom do kempu nádejí upraviť svoju váhu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.