Ďalšia hladká michalovská prehra na domácom trávniku

Opäť doma neskórovali. Futbalisti Michaloviec neprelomili trápenie v koncovke ani proti lídrovi. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|17. máj 2010 o 00:00

Futbalisti MFK Zemplín podľahli Zlatým Moravciam 0:3, čo znamená, že v piatich jarných zápasoch doma neskórovali z hry ani raz.

Futbalisti MFK Zemplín podľahli Zlatým Moravciam 0:3, čo znamená, že v piatich jarných zápasoch doma neskórovali z hry ani raz!

MICHALOVCE. V priebehu siedmich dní boli Michalovce po tretíkrát dejiskom víťaznej radosti. Minulú sobotu si v Chemkostav aréne zaknihovali majstrovský titul hádzanárky ŠKP Bratislava, v utorok triumfovali v Slovenskom pohári futbalisti Slovana Bratislava a naposledy v sobotu sa po víťazstve 3:0 nad domácim MFK Zemplín radovali hráči Zlatých Moraviec z postupu do Corgoň ligy.

Takto sa nehrá!

Michalovčania sa pred zápasom s ViOnom dušovali, že mu vrátia aj s úrokmi marcovú prehru zo Zlatých Moraviec, kde prehrali 1:2 po dvoch góloch v nadstavenom čase. Ostalo iba pri sľuboch... Po tom, čo domáci predviedli v prvom polčase, mohli rovno pred zápasom podať súperom kvety, zablahoželať a prehrať. Takto sa futbal nehrá! Odovzdane, ustráchane, alibisticky, bez myšlienky, bez futbalového kumštu. Aj keď po prestávke Michalovce smerom dopredu už čosi vytvorili a mali aj dve šance, prehra 0:3 je verným odkazom toho, ako Michalovce doma v jarnej odvete hrali. A nič na tom nemení ani fakt, že v sobotu hrali proti lídrovi tabuľky a napokon aj postupujúcemu do Corgoň ligy. Ešteže to bol posledný domáci súboj v tejto sezóne a verme, že počas súťažnej prestávky nastanú zmeny, ktoré posunú michalovský futbal ďalej. Má totiž jednoznačne na viac!

Neškodní domáci

Samotný zápas so Zlatými Moravcami sa niesol v znamení futbalovej kvality hostí, ktorí hlavne v prvom polčase hrali s MFK Zemplín "bago". Keď domáci po prestávke vystrčili rožky, okamžite ich "schladili" druhým gólom. Hostia hrali to, čo potrebovali. Priamy postup do Corgoň ligy im zaručovalo víťazstvo, aj keď v zálohe mali ešte domáci súboj s Liptovským Mikulášom a záverečný v Dolnom Kubíne. Nepredviedli nič mimoriadne, ale aj ich priemerný výkon na doma neškodné Michalovce bez problémov stačil. Bohužiaľ...

Michalovce - Z. Moravce 0:3 (0:1)

MICHALOVCE. Hostia od samého začiatku potvrdzovali úlohu favorita a po siedmich minútach sa aj tešili z gólu, v šestnástke domácich sa najlepšie zorientoval urastený útočník Pavelka a strelou k žrdi otvoril skóre. Zanedlho z dobrej pozície pálil zlatomoravský Náther, ale tesne minul. V 17. minúte kapitán domácich Ľubarskij prihral do behu Uhľárovi, ktorý krížnou strelou z ľavej strany trafil iba do bočnej siete. O dve minúty sa do dobrej možnosti dostal hosťujúci Babic, s jeho strelou si brankár Pillár poradil. Táto dvojica bola v permanencii aj na začiatku druhého polčasu a s rovnakým výsledkom. Michalovce sa do prvej vážnejšej príležitosti dostali v 63. minúte, Ľubarského krížnu strelu brankár hostí Kuciak vyrazil a opakovaná z kopačky Zahradníka mierila vedľa. V 67. minúte sa ocitol sám pred brankárom kapitán hostí Kuračka a úspešnou koncovkou zvýšil na 2:0 pre ViOn. O dve minúty tečovaný Ruskovského center našiel hlavu Ľubarského, ktorý nikým neatakovaný namieril presne do stredu brány, kde stál brankár Kuciak. O gólovú bodku sa postaral v 90. minúte svojím druhým gólom Pavelka, ktorý stanovil na konečných 0:3.

Góly: 7. a 90. Pavelka, 67. Kuračka. ŽK: Ruskovský, Zahradník - Hözl. Rozhodca: P. Hrčka. Diváci: 423. MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Blahuta, Šitov, Vajda, Uhľár - Ruskovský, Pavlovčák (60. Mihok), Hreško, Viskup (80. Sninský), Zahradník - Ľubarskij (77. E. Seman). FC ViOn: M. Kuciak - Pavlenda, Klabal, Hözl, Chren - Candrák (65. Orávik), Babic, Kuračka, Tomášek (70. Sloboda) - Pavelka, Náther (75. Ondrejka).

J. Čúrny

Ďalšie výsledky

R. Sobota - Púchov 0:2 (0:1). Góly: 28. G. Geri (vlastný), 64. Ondrička, ŽK: 50. Husaník, 56. Breškovec, 63. Levický - 40. Korený, 50. Švec. Rozhodca: Molitoris. Diváci: 226.

Ružomberok B - Trenčín 2:1 (2:1). Góly: 26. Dinis, 30. J. Oravec - 33. Adi, ŽK: 20. Štefánik - 54. V. Horváth, 67. Gergel. Rozhodca: Mriglot. Diváci: 175.

L. Mikuláš - D. Kubín 0:4 (0:3). Góly: 38. a 44. M. Jaworek, 12. Siman, 49. P. Čarnota, ŽK: 17. Juriga, 68. R. Šupej - 20. L. Bakoš, 78. Minarčík. Rozhodca: Hádek. Diváci: 300.

11 GÓLOV: Čarnota (D. Kubín)

8 GÓLOV: Luhový (Púchov), Ľubarskij (Michalovce)

7 GÓLOV: Sninský (Michalovce), Salinas (Trenčín)

6 GÓLOV: Tomko (L. Mikuláš), Chovanec, Ondrička (obaja Púchov), Depetris, Hlohovský, Adi (všetci Trenčín)

5 GÓLOV: Líška (R. Sobota), Hoferica, Szegedi (obaja Lučenec), Candrák (Z. Moravce)