6.

Mattia Casse

Taliansko

+ 2,15 s

BORMIO. Francúzsky lyžiar Cyprien Sarrazin vyhral prestížny zjazd v Bormiu a dosiahol svoje druhé víťazstvo vo Svetovom pohári.

Aj to prvé zaznamenal na talianskom svahu, v decembri 2017 nenašiel premožiteľa v paralelnom obrovskom slalome v Alta Badii.

Sarrazin predstihol o deväť stotín Švajčiara Marca Odermatta, ktorý si upevnil post lídra celkového poradia prestížneho seriálu. Tretie miesto obsadil so stratou 1,23 s Kanaďan Cameron Alexander.

Sarrazin ukazoval sľubnú formu už v úvodnom tréningu, v ktorom dosiahol najrýchlejší čas. Vo štvrtok rozhodol o svojom víťazstve v spodnej časti trate.

"Od začiatku do konca som išiel do toho naplno a vyplatilo sa. Keď som v cieli videl, že som prvý s veľkým náskokom, začal som veriť, že by z toho mohol byť najvyšší stupienok.

Počas kariéry ma trápili mnohé zranenia, o to viac si vychutnávam tento triumf," uviedol pre Eurosport Sarracin, ktorý sa stal prvým francúzskym víťazom zjazdu od roku 2015, keď Adrien Theaux triumfoval v Santa Caterine.

Odermattov konkurent v boji o veľký glóbus Rakúšan Marco Schwarz skončil po páde v ochrannej sieti, na zranenú nohu mu nasadili ortézu a otraseného ho vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Zatiaľ však nie je jasné, ako dlho sa bude zo zranenia zotavovať. "Veríme, že to nebude až také vážne. Uvidíme, ako dopadnú vyšetrenia," povedal pre agentúru DPA šéftréner rakúskych zjazdárov Marko Pfeifer.