126.

Peter Sagan

TotalEnergies

+ 6:15 min

AESCH. Nórsky cyklista Andreas Leknessund sa stal víťazom 2. kopcovitej etapy pretekov Okolo Švajčiarska. Jazdec tímu DSM triumfoval na trati z Küsnachtu do Aeschu dlhej 199 km s náskokom 33 sekúnd pred Talianom Albertom Bettiolom.

Bettiol prišiel do cieľ s víťaznou grimasou, no to ešte netušil, že pred ním osamotený prišiel do cieľa 23-ročný Leknessund. Tretí skončil Austrálčan Michael Matthews.

Slovenský reprezentant Peter Sagan nebojoval o popredné priečky a obsadil 126. miesto so stratou 6:15 min na víťaza. Post lídra celkovej klasifikácie si udržal Walesan Stephen Williams.

Pred stúpaním na horskú prémiu druhej kategórie v Gempene sa vpredu sformovala vedúca sedemčlenná skupinka, v ktorej boli Leknessund, Jonas Rutsch (EF Education-EasyPost), Joel Suter (UAE Team Emirates), Matt Holmes (Lotto Soudal), Michael Schär (AG2R Citroën), Matteo Badilatti (Groupama-FDJ) a Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies).

Únik si postupne vytvoril takmer šesťminútový náskok.

Hlavný pelotón s blížiacim sa cieľom ukrajoval manko, 18 km pred cieľom pri stúpaní na Challpass však nasadil Leknessund k trháku a rýchlo sa odpútal od kolegov z úniku.

Sagan opustil hlavný "balík" a bolo jasné, že nezabojuje o 18. etapový vavrín na Okolo Švajčiarska. Leknessund si udržiaval takmer jedenapolminútový náskok pred pelotónom a prvé víťazstvo v profikariére si už nenechal ujsť.

+ 20:16 min

Domov»Cyklistika»Mladému Nórovi v závere vyšiel risk a vyhral etapu, Sagan zaostal