Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Chemosvit Poprad proti Legatu Svit

Sportnet|Publikované 26. nov 2008 o 00:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skDnes sú na programe zápasy 2. kola Slovenského pohára v basketbale mužov. Žreb v ňom proti sebe postavil

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Dnes sú na programe zápasy 2. kola Slovenského pohára v basketbale mužov. Žreb v ňom proti sebe postavil družstvá extraligového Chemosvitu Poprad a prvoligového BKM Legato Svit. Zaujímavosťou je, že trénerom oboch tímov je v súčasnosti jeden kouč, Ján Drobný, pre ktorého bude mať táto konfrontácia s určitosťou špecifickú príchuť.

POPRAD. V nie najlepšej nálade nastúpia na tento pohárový zápas hráči vysoko favorizovaného Chemosvitu Poprad. Tí totiž v sobotňajšom extraligovom domácom súboji prehrali s Interom Bratislava.

"Po výhre v Leviciach a celkom dobrom výkone v Pezinku sme toto vôbec nečakali. Verili sme, že v domácom stretnutí budeme pokračovať v zlepšených výkonoch, ale opak bol pravdou. V prvom polčase nám vypadlo niekoľko striel, ktoré boli vyloženými pozíciami spod koša a nedokázali sme z nich skórovať. Určite sa to podpísalo pod našu psychiku do ďalších minút a neverili sme si ani z pozícií, z ktorých musíme bez problémov dávať koše. V tretej štvrtine sa nám podarilo súpera dotiahnuť, ale opäť po našich chybách a nekoncentrovanosťou sme hosťom dovolili dostať sa znovu do vedenia. To si potom Inter udržal až do konca zápasu," povedal nám po zbabranom súboji domáci rozohrávač Michal Madzin.

Musia ďalej bojovať

Osem kôl pred koncom základnej časti súťaže sú Podtatranci na nelichotivom deviatom mieste a vidina prvej šestky sa im pomaly vzďaľuje.

"Uvedomovali sme si, že tento zápas je pre nás veľmi dôležitý, hrali sme s tabuľkovým susedom. Stále je však šanca dostať sa do prvej šestky, a to je náš cieľ. Nič nie je stratené, musíme urobiť všetko pre to, aby sa nám to podarilo. Vidíme, že liga je nesmierne vyrovnaná a každé družstvo môže vyhrať doma i vonku s hociktorým súperom. Teraz je už pre nás existenčný každý zápas, či už ide o účasť v prvej šestke, alebo v play-off," zdôraznil M. Madzin.

Poriadne vyčistiť hlavy

Najbližší extraligový zápas odohrajú Popradčania až v sobotu v Handlovej, ešte predtým ich dnes vo Svite čaká pohárový duel s Legatom Svit. Odveta je na programe budúcu stredu v Poprade.

"S iným úmyslom, ako vyhrať v Handlovej, k súperovi ani ísť nemôžeme. Máme dosť času na to, aby sme sa na tento dôležitý zápas pripravili a ukázali, že máme na to a že chceme zabojovať do konca sezóny o čo najlepšiu východiskovú pozíciu po základnej časti," dodal M. Madzin.

Súvisiace články