Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Chára má stále šancu hrať v Zápase hviezd v Minnesote

Sportnet|3. feb 2004 o 00:00

Útočník Ottawy Senators Marián Hossa je zatiaľ jediným Slovákom, ktorý má istú účasť vo víkendovom All Star zápase NHL. Šancu zúčastniť sa na exhibícii elitných hráčov má však aj jeho klubový spoluhráč Zdeno Chára.


Bryan McCabe z Totonta je súperom Zdena Cháru nielen na ľade, ale aj v boji o uvoľnené miesto pre All-Star Game. V sobotňajšom zápase Toronto - Ottawa (5:1) sa do seba obaja hráči takto pustili. FOTO - REUTERSÚčasť v 54. vydaní Zápasu hviezd NHL (8. februára v St. Paul) bude musieť pravdepodobne odhlásiť obranca New Jersey Scott Stevens, ktorého fanúšikovia vybrali do otváracej formácie Východnej konferencie a ktorý stále pauzuje po otrase mozgu. Stevens získal 121 838 hlasov, druhý najvyšší počet v tomto roku po Rusovi Kovaľčukovi, a mal hrať už v 14. zápase hviezd. Najhorúcejšími kandidátmi na uvoľnený post sú podľa magazínu Sports Illustrated Zdeno Chára a zadák Toronta Bryan McCabe.

O účastníkoch Zápasu hviezd rozhodujú hlasy fanúšikov (základné zostavy - 5 hráčov + brankár) a generálni manažéri všetkých klubov NHL (doplnia mužstvo - 13 hráčov + 2 brankári). V hlasovaní okrem Stevensa uspel aj jeho spoluhráč Scott Niedermayer (104 567). A manažéri doplnili výber fanúšikov o Shelsona Souraya (Montreal), Adriana Aucoina (NY Islanders), Nicka Boyntona (Boston) a Wada Reddena (Ottawa). V hlasovaní pritom štvorica nominovaná funkcionármi skončila až za Chárom. Slovenský obranca získal 56 682 hlasov a umiestnil sa na 5. mieste, pred ním ešte skončili Gončar z Washingtonu (momentálne zranený) a Brian Leetch z NY Rangers.

Či do Minnesoty na exhibíciu pocestuje Chára, alebo McCabe sa rozhodne v najbližších dňoch. Symboliku voľby Chára verzus McCabe výborne dopĺňa sobotňajší zápas Toronto - Ottawa (5:1). Obaja hráči na seba narazili práve v tomto stretnutí a dostali sa do vzájomnej potýčky. Päste sa však k slovu nedostali, lebo zasiahli rozhodcovia.

Chára v tejto sezóne odohral za senátorov 52 zápasov, v ktorých nazbieral 28 bodov (11+17). O jeho prínose pre mužstvo najviac svedčí bilancia plus/mínus bodov, v ktorej je s 25 pluskami lídrom tímu a momentálne druhým v celej NHL za Aucoinom. (sb, tasr)

Súvisiace články