České hviezdy hromžili na rozhodcov: Polovica z faulov by v NHL nebola

Smútok českých hokejistov po semifinále na MS v hokeji 2022 proti Kanade. (Autor: TASR/AP)
Patrik Fotta|29. máj 2022 o 00:03

Pastrňák: Z môjho výkonu som sklamaný.

TAMPERE. "Vylúčenie Pastrňáka? Prišlo mi to ako vtip. Polovica z tých faulov by v NHL určite nebola," hneval sa český útočník David Krejčí.

Českí hokejoví reprezentanti utrpeli vysokú semifinálovú prehru s Kanadou 1:6 na MS v hokeji 2022.

Tretíkrát v rade bude mať finále svetového šampionátu rovnaké zastúpenie. "Javorové listy" vyzvú v boji o zlato domácich Fínov.

Z Tampere

píše reportér Sportnet.sk Patrik Fotta.

Jediný gól Čechov v semifinále strelil v presilovej hre Krejčí. Toho mrzel predovšetkým spôsob, akým Česi nezvládli duel proti aktuálnym majstrom sveta.

"Každý sa musí pozrieť do zrkadla a uvedomiť si, aký výkon podal. Urobili sme strašne veľa chýb.

Medailu sme na MS nezískali už veľmi dlho. Bronz by bola pekná náplasť," uviedol sklamaný útočník, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Olomouca.

Jeho spoluhráč David Pastrňák prechádzal cez mixzónu a novinárov ubezpečil, že sa o chvíľu vráti.

Svoj sľub dodržal a o niekoľko minút už v civile poskytoval rozhovory napriek očividnému smútku.

"Myslím si, že rozhodla druhá tretina, v ktorej sme prestali hrať našu hru a už sme sa k nej nevedeli vrátiť," skonštatoval Pastrňák.

Ťukol som ho a on spadol na zadok

Jeho prísne vylúčenie v druhej tretine dokázali kanadskí hokejisti okamžite potrestať.

Pastrňák vylúčenie ostro skritizoval.

Domov»MS v hokeji 2022»České hviezdy hromžili na rozhodcov: Polovica z faulov by v NHL nebola