Česi prehrali s Kanadou, tím posilní Frolík

TASR|27. apr 2011 o 20:27

Obhajcovia majstrovského titulu prehrávali v záverečnej tretine už 0:4, no dvoma gólmi v závere duelu znížil Martin Havlát.

PRAHA. Českí hokejisti v záverečnom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta na Slovensku podľahli v stredu na domácom ľade v Prahe Kanade 2:4. Obhajcovia majstrovského titulu prehrávali v záverečnej tretine už 0:4, no dvoma gólmi v závere duelu znížil Martin Havlát.

Pred príchodom na Slovensko bol duel poslednou pomôckou pre trénera Aloisa Hadamczika pri menovaní konečnej nominácie pre MS.

Tréner českej hokejovej reprezentácie Alois Hadamczik oznámil po stredajšom prípravnom zápase proti Kanade (2:4) konečnú nomináciu na majstrovstvá sveta na Slovensku. Na finálnu súpisku sa nezmestil obranca Martin Ševc a útočníci Michal Vondrka a Martin Růžička.

Štyridsaťosemročný kormidelník pozval do národného tímu dodatočne Michaela Frolíka z Chicaga.

Prípravný zápas, sumár:

Česko - Kanada 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 46. a 53. Havlát - 16. Schens, 20. Burns, 21. Clutterbuck, 26. Spezza. Rozhodcovia: Fraňo, Minář - Pouzar, Bláha (všetci ČR), vylúčenia: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 16.289 divákov.

Nominácia českej hokejovej reprezentácie na MS 2011 na Slovensku:

Brankári: Ondřej Pavelec (Atlanta Trashers/NHL), Jakub Štěpánek (SKA Petrohrad/KHL), Jakub Kovář (HC Mountfield)

Obrancovia: Radek Martínek (New York Islanders/NHL), Marek Židlický (Minnesota Wild/NHL), Karel Rachůnek (Jaroslavľ/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Martin Škoula (Avangard Omsk/KHL), Lukáš Krajíček (Třinec), Jakub Nakládal (Pardubice)

Útočníci: Martin Havlát (Minnesota Wild/NHL), Milan Michálek (Ottawa Senators/NHL), Patrik Eliáš (New Jersey Devils/NHL), Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets/NHL), Jaromír Jágr, Roman Červenka, Petr Vampola (všetci Omsk/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Jakub Klepiš (Ufa/KHL), Jan Marek (Atlant Mytišči/KHL), Petr Průcha (SKA Petrohrad/KHL), Jiří Novotný (Astana/KHL), Petr Hubáček (Brno), Petr Koukal (Pardubice), Michael Frolík (Chicago Blackhawks/NHL)