Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Česi dostali pokutu dva milióny korún za nevhodné správanie

SITA|21. nov 2011 o 12:21

Česká futbalová reprezentácia musí za svoje neprístojné správanie pri návrate z úspešnej barážovej odvety v čiernohorskej Podgorici zaplatiť pokutu.

PRAHA.

Výkonný výbor Futbalovej asociácie Českej republiky udelil mužstvu trénera Michala Bílka pokutu dva milióny korún. Na tlačovej konferencii v Prahe o tom informoval šéf asociácie Miroslav Pelta. O škandále informuje aj český server idnes.cz.

Futbalisti Česka nevhodným spôsobom oslavovali postup na ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine. Po víťaznej odvete na pôde Čiernej Hory 1:0 (doma zvíťazili 2:0, pozn.) pri čakaní na odlet domov vulgárne urážali v oslavných piesňach a pokrikoch bývalého reprezentanta Radka Druláka, ktorý vždy patril k najväčším kritikom reprezentačného výberu.

V súvislosti so 49-ročným členom strieborného českého tímu na ME 1996 v Anglicku si súčasní futbalisti A-mužstva ČR uľavili: okrem tradičného "Kto neskáče, nie je Čech" totiž prišlo aj na iný popevok: "Radek Drulák nemá č....a".

Neskôr sa kapitán mužstva Tomáš Rosický za správanie futbalistov ospravedlnil. "Neovládateľné emócie a eufória zvíťazili nad rozumom, za čo sa chcem ospravedlniť," povedal Rosický.

Súvisiace články