Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bývalý hráč Slovana dal podnet na arbitráž. Nemám čo jesť, tvrdí

Ján Brejčák (vľavo s číslom 91) (Autor: SITA)
TASR|Publikované 14. júl 2015 o 11:26

Nemám čo jesť, pretože mám lízingy, platím si normálne dane a živí ma otec. Bez neho by som nemal čo pod zub, hovorí obranca Ján Brejčák.

BRATISLAVA/MOSKVA. Slovenský hokejista Ján Brejčák sa odvolal na vedenie KHL so žiadosťou ohľadom nevyplatení finančných podlžností, ktoré voči nemu má Slovan Bratislava.

Informáciu prinieslo utorňajšie vydanie denníka Plus Jeden Deň s odvolaním sa na nedeľňajšiu správu ruskej tlačovej agentúry TASS. Podľa nej mal minimálne jeden hráč Slovana podať sťažnosť na arbitráž za nevyplatenie základných miezd za uplynulý ročník.

Brejčák pre Plus Jeden Deň priznal, že ho k tomuto kroku donútila nelichotivá finančná situácia. "Už som to nevydržal. Preto som začiatkom mája napísal na KHL, kde som zverejnil, akú sumu mi Slovan dlhuje," povedal.

"Zhruba o mesiac mi prišla odpoveď, že mám pravdu. Podlžnosti mi uznali a do 30. júna ma má Slovan kontaktovať, ako to vyrovná."

Krátke video z pôsobenia Jána Brejčáka v Slovane Bratislava.

Do spomínaného termínu sa nič neudialo. Brejčák sa preto rozhodol kontaktovať Maroša Krajčiho. Generálny manažér Slovana o dva dni neskôr oficiálne potvrdil účasť klubu v nastavajúcej sezóne.

To však už mal mať klub podľa článku 43 v pravidlách KHL vyrovnané finančné záväzky voči hráčom z uplynulej sezóny. "Zavolal som generálnemu manažérovi Marošovi Krajčimu a opýtal sa ho, kedy mi to splatia," vravel.

"Povedal som mu, že nemám, čo jesť, pretože mám lízingy, platím si normálne dane a živí ma otec. Bez neho by som nemal čo pod zub. Krajči mi povedal, že oni nemajú na rozdávanie a že musím počkať, kým z predaja permanentiek nazbierajú peniaze."

img_6981_r2498_res.jpg

Ján Brejčák nemal strach ani zhodiť rukavice. Takto vyzýval robustného Jevgenija Arťuchina. FOTO - SITA.

Situácia sa neriešila - a tak sa Brejčák ozval Krajčimu aj minulý týždeň. Opäť neúspešne. "Povedali mi, že je na Seychelských ostrovoch," prezradil.

Odchovanec popradského hokeja sa odhodlal k takémuto kroku z dvoch dôvodov. "Chcem vidieť svoje peniaze, ktoré som si odmakal. A zároveň nedôverujem ľuďom, ktorí sú tam hore. Preto som to urobil, hoci mi koncom minulého týždňa prišla druhá časť novembrovej výplaty."

Podľa uplynulých medializovaných informácií dlží Slovan Bratislava niekoľkým hráčom výplaty až za polovicu sezóny. Ak dlhy nevyrovná, v blízkej budúcnosti mu hrozí arbitrážne konanie.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.