Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Budaj: Zahrať si doma veľký turnaj bude úžasné

Peter Budaj (Autor: SITA/AP)
Sportnet|7. mar 2011 o 13:00

Peter Budaj sa teší na majstrovstvá sveta na Slovensku a ak mu to okolnosti dovolia, chce prísť reprezentovať.

DENVER. S mladým tímom z Colorada to vyzerá sedemnásť zápasov pred koncom základnej časti NHL biedne. Avalanche strácajú šestnásť bodov na postup do play off, čo zas ale otvára možnosť príchodu viacerých hráčov na majstrovstvá sveta.

Na šampionáte by sa tak mohol objaviť už od začiatku aj brankár Peter Budaj. Banskobystrický rodák ešte nechce vzdať posledné šance v profilige, ale podľa vlastných slov už začína reálne uvažovať nad majstrovstvami sveta na Slovensku.

„Jasné, že rozmýšľam nad šampionátom. Chcel by som ísť reprezentovať. Ak budem zdravý a nominujú ma, nemám prečo neprísť,“ povedal pre SME dvadsaťosemročný gólman.

Spolu s Jaroslavom Halákom zo St. Louis by tak mohol vytvoriť silné brankárske duo z NHL vo výbere Glena Hanlona.

„Tréner Hanlon ma aj s manažérom Petrom Bondrom už kontaktovali. Sami však vedia, ako to v NHL chodí a bližšie detaily môjho prípadného príchodu budeme riešiť až tesne pred koncom základnej časti,“ dodal účastník posledných dvoch olympiád.

Šampionát na domácom ľade láka a aj Budaj cíti väčšiu zodpovednosť. „Reprezentovať bolo pre mňa vždy pocta. Je skvelé, že konečne bude veľký turnaj aj na Slovensku a zahrať si na ňom by bolo úžasné.“

Budaj hral aj na poslednom šampionáte v Nemecku, ale podobne ako jeho spoluhráči, podal len priemerné výkony. V tejto sezóne odchytal za Colorado 35 zápasov, v ktorých mal 89,7-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 3,17 góla na zápas.

((video))

Súvisiace články