Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Bryanovci budú koncoročnými jednotkami už po siedmy raz

(Autor: TASR/AP)
SITA|3. nov 2011 o 08:32

V tomto roku zatiaľ dvojičky získali sedem titulov vrátane Australian Open a Wimbledonu. V počte týždňov na poste jednotiek prekonajú aj Johna McEnroa.

LONDÝN. Americkí bratia Bob a Mike Bryanovci si v predstihu zabezpečili post koncoročných jednotiek svetového rebríčka tenistov vo štvorhre. Definitívu získali zásluhou stredajšieho víťazstva v 1. kole na turnaji v španielskej Valencii. Prepočet zverejnila Asociácia tenisových profesionálov (ATP).

Tridsaťtriroční Bryanovci od sezóny 2003 len dva razy nefigurovali pri bilancovaní roka na najvyššej deblovej priečke. Stalo sa im to v sezónach 2004 a 2008. Dovedna teda boli jednotkami na konci roka rekordných sedemkrát aj s najčerstvejším honorom.

V tomto roku zatiaľ dvojičky získali sedem titulov vrátane úspechov na Australian Open a Wimbledone. K 12. decembru 2011 prekonajú legendárneho krajana Johna McEnroa na historickej prvej priečke podľa počtu týždňov strávených v pozícii jednotky. Známy búrlivák bol lídrom deblového renkingu 270 týždňov.

Súvisiace články