Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Brodeur by sa nebránil výmene do lepšieho mužstva

(Autor: SITA/AP)
SITA|6. nov 2013 o 12:06

Predstava hokejového brankára Martina Brodeura oblečeného v inom drese ako New Jersey Devils sa nedávno zdala nemožná, v budúcnosti však môže byť realitou.

NEWARK. Kanaďan nevylučuje, že bude súhlasiť s prípadnou výmenou do iného klubu, ak sa budú Devils naďalej trápiť. Podmienkou však je, že záujemca musí byť jedným z hlavných favoritov na zisk Stanleyho pohára.

Brodeur počas vyše dvadsiatich rokov v NHL odchytal 1227 stretnutí za New Jersey. V tejto sezóne sa strieda v bránke Devils s Corym Schneiderom. V zmluve má klauzulu, že s výmenou musí súhlasiť.

"Dúfam, že k tejto situácii nikdy nepríde. Ak však dospejeme do bodu, že by to pre mňa znamenalo skutočnú zábavu a pre Devils niečo dobré, tak prečo nie? Chcem sa však dostať do play-off s týmto tímom a pokúsim sa niečo urobiť. Teraz by som povedal výmene na 99 percent nie, ale kto vie, čo bude na jar. Ak by išlo len o krátke obdobie počas jari, tak by sa o tom dalo uvažovať," povedal pre Star-Ledger Brodeur.

Sezónu v Devils nemusí dohrať ani ďalší štyridsiatnik Jaromír Jágr. Na rozdiel od Brodeura nemá v zmluve klauzulu o súhlase s výmenou. "Generálny manažér môže urobiť všetko, čo chce. Som len vojak. Ak budú chcieť, môžu ma kedykoľvek vymeniť," vyhlásil Jágr.

Súvisiace články