Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Box: Američanov na pokraji krachu zachránil Andre Ward

SITA|25. aug 2004 o 14:00

ATÉNY 25. augusta (SITA) - Andre Ward zachránil americký box na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach pred najhorším výsledkom v histórii OH. Dvadsaťročný olympionik zdolal vo štvrťfinálovom súboji kategórie ...

ATÉNY 25. augusta (SITA) - Andre Ward zachránil americký box na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach pred najhorším výsledkom v histórii OH. Dvadsaťročný olympionik zdolal vo štvrťfinálovom súboji kategórie do 81 kg úradujúceho majstra sveta Rusa Jevgenija Makarenka a získa minimálne bronzovú medailu. Pred štyrmi rokmi sa Američania na olympijskom turnaji v Sydney 2000 radovali zo zisku štyroch medailí, avšak ani jedna z nich nebola zlatá. Stalo sa tak prvý raz od londýnskych hier v roku 1948.

Hlavným dôvodom neúspechu amerického boxu na aténskych hrách je netrpezlivosť nádejných borcov, ktorí odchádzajú do profesionálneho ringu bez dostatku skúseností. Situácia v krajine, kde vyrástli šampióni ako Muhammad Ali, Joe Frazier a Sugar Ray Leonard, je alarmujúca.

V Aténach dokonca neuspela ani jedna z najväčších amerických nádejí Jason Estrada. Ten neprešiel štvrťfinálovým sitom turnaja v kategórii nad 91 kg a za svoj výkon si vyslúžil tvrdú kritiku. "Nereprezentoval Spojené štáty americké s dostatočnou hrdosťou. Nepreukázal žiadny rešpekt, naviac prehru zhodnotil ako niečo bezvýznamné. Urazil Americký olympijský výbor aj celú našu krajinu," nechal sa počuť Estradov kouč Basheer Abdullah.


Súvisiace články