Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Boj o jednotku draftu vyrovnaný, zo Slovákov najvyššie Jurčo

SITA|11. jan 2011 o 12:42

Boj o post draftovej jednotky 2011 sa na rozdiel od predchádzajúcich rokov nesústredí len na pár hráčov, určiť najvyššie postaveného hokejistu v tohtoročnom výbere nováčikov NHL je v tomto období veľmi náročné.

TORONTO.

Ukazujú to aj najnovšie rebríčky Centrálnej skautskej organizácie NHL, ktoré zverejnili v pondelok. Tohtoročný draft sa uskutoční 24. a 25. júna v St. Paul. "V tomto momente naši skauti hovoria, že draftovou jednotkou môže byť osem hráčov. Tento rok sú nováčikovia veľmi vyrovnaní. Možno sa stane, že päťka draftu sa uplatní v NHL skôr ako jednotka," povedal pre internetovú stránku profiligy riaditeľ úradu pre skauting NHL E.J. McGuire.

Momentálnym lídrom rebríčka hokejistov pôsobiacich v zámorí je útočník Gabriel Landeskog z Kitcheneru (OHL). Švéd sa momentálne zotavuje zo zranenia členka z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

O post jednotky sa na základe súčasného rebríčka môžu uchádzať aj Sean Couturier z Drummondvillu, Ryan Nugent-Hopkins z Red Deer, Jonathan Huberdeau zo Saint John či Tyler Biggs z rozvojového programu americkej reprezentácie. Z hráčov pôsobiacich v Európe má najvyššie šance momentálne Švéd Adam Larsson.

Slovenskou jednotkou by sa mal stať Tomáš Jurčo. Útočník Saint John je medzi korčuliarmi pôsobiacimi v Severnej Amerike na 24. pozícii a prvé predpovede hovoria o 2. alebo 3. kole. Medzi Európanmi je zo Slovákov najvyššie Peter Čerešňák z reprezentačnej dvadsiatky, ktorému patrí 24. priečka.

Polsezónny preddraftový rebríček CSS:

Hráči pôsobiaci v zámorí:

Korčuliari: 1. Gabriel Landeskog (Kitchener/OHL), 2. Sean Couturier (Drummondville/QMJHL), 3. Ryan Nugent-Hopkins (Red Deer/WHL), 4. Jonathan Huberdeau (Saint John/QMJHL), 5. Tyler Biggs (USA "18"), 6. Sven Bärtschi (Portland/WHL), 7. Dougie Hamilton (Niagara/OHL), 8. Brandon Saad (Saginaw/OHL), 9. Nathan Beaulieu (Saint John/QMJHL), 10. Ryan Murphy (Kitchener/OHL), ... 24. Tomáš Jurčo (Saint John/QMJHL), 142. Marek Tvrdoň (Vancouver/WHL), 181. Michal Čajkovský (Kingston/OHL)

Brankári: 1. John Gibson (USA "18"), 2. Christopher Gibson (Chicoutimi/QMJHL), 3. Matěj Machovský (Brampton/OHL)

Hráči pôsobiaci v Európe:

Korčuliari: 1. Adam Larsson (Skelleftea/Švéd.), 2. Joel Armia (Pori/Fín.), 3. Mika Zibanejad (Djurgaarden/Švéd.), 4. Jonas Brodin (Färjestad/Švéd.), 5. Dmitrij Jaškin (Slavia Praha/ČR), 6. Max Friberg (Skovde/Švéd.), 7. Miikka Salomäki (Oulu/Fín.), 8. Oscar Klefbom (Färjestad/Švéd.), 9. Victor Rask (Leksand/Švéd.), 10. Joachim Nermark (Linköping/Švéd.), ... 24. Peter Čerešňák (Slovensko "20"), 103. Patrik Lamper (B. Bystrica), 104. Martin Gernát (Košice), 105. Vladimír Dolník (B. Bystrica), 110. Tomáš Nechala (Trenčín), 135. Filip Mezovský (L. Mikuláš), 136. Bruno Mráz (Slovan Bratislava)

Brankári: 1. Samu Perhonen (Jyväskylä/Fín.), 2. Stefan Steen (Skelleftea), 3. Jaroslav Pavelka (Hradec Králové)

Súvisiace články