Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Beckov premožiteľ Calleri odstúpil pre zranenie brušného svalstva

TASR|17. aug 2004 o 10:15

Atény 17. augusta (TASR) - Argentínsky tenista Agustin Calleri, ktorý zdolal v 1. kole dvojhry na olympiáde v Aténach slovenského reprezentanta Karola ...

Atény 17. augusta (TASR) - Argentínsky tenista Agustin Calleri, ktorý zdolal v 1. kole dvojhry na olympiáde v Aténach slovenského reprezentanta Karola Becka, odstúpil z ďalšieho priebehu turnaja pre zranenie brušného svalstva.

Juhoameričan mal v 2. kole nastúpiť proti Rusovi Igorovi Andrejevovi, ktorý sa tak automaticky kvalifikoval do 3. kola. Calleri odohral proti Beckovi náročný zápas a v treťom dejstve po dramatickom priebehu napokon zvíťazil 8:6. Pre argentínskych fanúšikov, ktorí vkladali do tenistov v Aténach nemalé nádeje na zisk niektorej z medailí, je to ďalšia rana.

Tesne pred začiatkom turnaja odstúpil pre zranenie wimbledonský finalista z roku 2002 a šiesty nasadený David Nalbandian, ktorý mal spolu s Callerim štartovať aj vo štvorhre. Na olympiáde pre zranenie neštartujú ani víťaz Roland Garros Gaston Gaudio a finalista z parížskej antuky Guillermo Coria.

Súvisiace články