Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Bayern získal Guardiolu, jeho asistentom bude možno Raúl

Pep Guardiola. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|16. jan 2013 o 16:59

Najúspešnejší tréner v histórii Barcelony podpíše s mníchovským mužstvom trojročnú zmluvu.

BRATISLAVA. Bayern Mníchov potvrdil príchod úspešného španielskeho trénera Pepa Guardiolu.

Informuje o tom klub na svojej webovej stránke.

Z Barcelony vytvoril Pep Guardiola možno najlepší tím futbalovej histórie, vyhral s ním všetko, čo sa dá, ale po minulej sezóne skončil.

Túžil po Anglicku

Odpočíval však iba rok. Od júla povedie Bayern Mníchov, kde nahradí súčasného kouča Juppa Heynckesa. S Mníchovčanmi podpísal Guardiola trojročnú zmluvu.

„Som nadšený, že sa nám podarilo angažovať takého futbalového experta, o ktorého sa zaujímali viaceré známe kluby. Guardiola je jedným z najuznávanejších trénerov na svete. Všetci dúfame, že nielen Bayern, ale i celý nemecký futbal pod ním zažije veľa úspechov,“ potvrdil pre nemecké médiá šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Je to prekvapivé rozhodnutie. Guardiola nedávno gratuloval anglickej Futbalovej asociácii k 150. výročiu založenia a dodal, že by rád koučoval tím z Premier League.

„Ako hráčovi sa mi, žiaľ, nesplnil cieľ, aby som si v Anglicku zahral. A tak dúfam, že tam budem pôsobiť aspoň ako tréner. Chcem zažiť anglických fanúšikov, to prostredie, médiá, hráčsky štýl,“ tvrdil tréner, ktorý vyhral s Barcelonou počas štyroch rokov štrnásť trofejí.

Asistent možno Raúl

Nemecké médiá označila príchod Guardiolu za možno najlepšiu investíciu Bayernu v histórii.

Katalánec údajne zarobí desať miliónov eur ročne. Za asistenta si vraj vybral slávneho strelca Raúla Gonzáleza.

Nezvyčajné spojenectvo by bolo riadnym prekvapením. Guardiola je symbolom úspešnej éry Barcelony, Raúl je najlepším strelcom v dejinách Realu Madrid – úhlavného rivala Kataláncov.

Ako dosiahol Guardiola úspechy s Barcou? Pozrite si video:

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články